Connect with us

Kryptoměny

Algoritmické stablecoiny mohou být v USA zakázány – snaží se o to nová legislativa

Zveřejněno

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

V americké Sněmovně reprezentantů se v úterý diskutovalo o návrhu zákona, který by v konečném důsledku mohl zakázat vytváření algoritmických stablecoinů typu TerraclassicUSD (bývalý UST). Přispěl k tomu i samotný krach právě tohoto stablecoinu po kolapsu s ním související kryptoměny Terra (LUNA).

Návrh zákona, za kterým je členka sněmovny Maxine Watersová, by kriminalizoval vytváření nebo vydávání nových tvz. „endogenních kolateralizovaných stablecoinů“, přičemž ty, které již existují, by měly dva roky na to, aby se přizpůsobily této legislativě a změnily svůj funkční koncept.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tzv. „endogenní kolateralizované stablecoiny“ mají být stablecoiny, které jsou závislé na hodnotě jiného virtuálního aktiva na stejném tvůrci, aby si zachovaly svou cenu a jsou prodávány tak, že je lze konvertovat, zpětně odkoupit nebo jinak vykoupit za pevnou cenu. Tato definice by se snadno mohla týkat například coinu Synthetix USD (SUSD) vázaného na token SNX či bitUSD od BitShares (BTS).

Návrh zároveň pověřuje Ministerstvo financí USA, aby provedlo důkladnější studii algoritmických stablecoinů a konzultovalo ji s FEDem, SEC, Úřadem kontrolora měn (OCC) a Federální korporací pro pojištění vkladů.

Bloomberg uvedl, že o zákonu by se mohlo hlasovat teoreticky už příští týden, ale Maxine Watersová ze strany demokratů a republikán Patrick McHenry zatím nevědí, zda bude mít dostatečnou podporu.

Algoritmické stablecoiny se staly výrazným předmětem pozornosti regulátorů po kolapsu stablecoinu UST, jehož hodnota byla úzce propojena s kryptoměnou Terra (LUNA). Obě nakonec klesly prakticky na nulu a způsobily investorům obrovské škody. Jejich propad měl dokonce velmi negativní dopad i na ceny jiných s těmito projekty nesouvisejících kryptoměn včetně Bitcoinu či Ethereum. Ministryně financí USA Janet Yellenová následně vyzvala regulátory, aby do konce roku připravili komplexní zákon pro regulaci stablecoinů v USA.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.