Connect with us

Analýzy

Analýza (31.8.): Bitcoin, Ethereum, zlato a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
TradingView.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a zlata přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Hned na úvod se musím vrátit k předešlému blogu, kde jsem upozorňoval na jednu z nejvýznamnějších událostí tohoto roku, sympozium Jackson Hole. Sympozium je za námi, akcie jsou na ATH a my přitom nevíme nic nového.

Šéf Fedu Jerome Powell svůj připravený proslov zvládl podat tak, že uklidnil Wall Street, a přitom utišil členy Fedu, volající po utahování měnové politiky. Powell připustil možnost snížení nákupů aktiv již v tomto roce, o všem ale rozhodnou další data z trhu práce ze Spojených států a vývoj pandemie covidu-19. Zároveň ještě dlouho (asi v 2023) nedojde k zvýšení úrokových sazeb,  a inflace je podle něj stále z větší části přechodná záležitost.

Díky tomu americký dolar oslabuje a akcie se zlatem zpevňují. V tomto obchodním týdnu nás ovšem čekají nová data NFP reportu a míry nezaměstnanosti v USA, což je momentálně klíčový ukazatel, na který směřují oči všech investorů a analytiků. Je tak velmi pravděpodobné, že stejně jako minulý týden, tak i tento se ponese ve znamení vyčkávání na páteční data, která nám pomohou rozlousknout otázku kolem kvantitativního uvolňování.

A proč že je tomuto tématu věnováno tolik prostoru v rámci dnešního blogu? Protože dodávaná likvidita ze strany centrálních bank drží riziková aktiva nad vodou! Z Číny zní hlasy, které Fed kritizují za vytváření bubliny v americké ekonomice a tištění levných dolarů, zatímco Němci ve velkém nakupují zlato, aby své úspory ochránili před inflací.

Z kryptosvěta se na nás valí mnoho pozitvních zpráv, které drží kryptoměny v konsolidaci na vyšších cenových úrovních. MicroStrategy dál nakupuje Bitcoiny, zatímco Visa a Stephen Curry (americký basketbalista) platí stovky tisíc dolarů za NFT. Už jen něco přes týden nás dělí od zlomového okamžiku, kdy si Bitcoin do svého CV bude moct přidat označení „zákonná měna“.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoin začíná dle profilace trhu vytvářet další velmi silnou oblast hodnoty (High Volume Node). Základní support a resistance jsou zde cenové oblasti kolem 45 a 51 000 USD. Bitcoin již druhý týden v řadě reaguje na oblast odporu, která v minulosti pro trh představovala důležitou podporu, přičemž objem obchodů se i nadále snižuje.

Trh ještě stále vytváří vyšší swing high a swing low, korekci o několik tisíc dolarů však vyloučit nelze. To, co bychom zde nechtěli vidět, je až potenciální návrat trhu do předchozí oblasti hodnoty (pod 42 000 USD).

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum v posledních týdnech pravděpodobně doplácí na čím dál větší zájem investorů o mladší DeFi či smartchain projekty, a svým cenovým pohybem nyní mnohem více připomíná slavnější Bitcoin. Trh se nachází v ukázkovém chopu, ze kterého se může vydat na obě dvě strany a kryptoměnoví obchodníci by tak měli se svými pozičními obchody ještě počkat.

Analýza Zlata

Cenový vývoj zlata odráží nynější nervozitu a nerozhodnost investorů. Týden plný obav z růstu inflace střídá týden silného dolaru a cena zlatem volatilně konsoliduje. Z technického hlediska nelze hovořit o fázi trendu (uptrend nebo downtrend) a poměrně nízké výnosy na amerických státních dluhopisech stále vnášejí jisté obavy ohledně budoucího růstu ceny zlata.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.