Connect with us

Bitcoin

Bill Gates: Kryptoměny jsou založeny na „teorii většího blázna“

Zveřejněno

bill gates
Zdroj: Pixabay.com

Miliardář a svého času nejbohatší muž světa Bill Gates potvrdil, že se nadále drží od kryptoměn dál a tvrdí, že do značné míry je jejich růst poháněn cenovými spekulacemi.

Zakladatel Microsoft Bill Gates během konference „TechCrunch Sessions: Climate 2022“, která se konala v úterý konstatoval: ,,Je to třída aktiv (kryptoměny), která je 100% založena na teorii většího blázna – že někdo zaplatí víc, než já.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poznámka: „Teorie většího blázna“ hovoří o myšlence, že člověk může vydělat peníze i investováním do nadhodnocených aktiv a jejich pozdějším prodejem se ziskem, protože na trhu se vždy najde někdo jiný, kdo přijde a zaplatí za dané nadhodnocené aktivum ještě vyšší cenu.

Gates se také diví ochotě lidí investovat do NFT množství peněz, přičemž výrazně zpochybnil jejich skutečnou hodnotu. ,,Je zřejmé, že drahé digitální obrázky opic výrazně zlepší tento svět,“ konstatoval sarkasticky odkazem na populární NFT sbírku Bored Ape Yacht Club (BAYC), která přilákala miliardy dolarů a stala se populární i mezi celebritami.

Poznámka: Také kolekce Bored Ape Yacht Club začíná prožívat svůj medvědí trh, jelikož minimální cena NFT této série se poprvé za téměř rok propadla v úterý pod 100 000 USD, přičemž v době historických maxim to bylo 429 000 USD (152 ETH). V současnosti se spodní cena NFT z této kolekce pohybuje podle NFT Price Floor kolem úrovně 83 000 USD (76 ETH).

Gates následně potvrdil, že v kryptoměnách nemá žádné otevřené investice, což platí i o shortových pozicích – jinak řečeno nemá ani „sázky“ na to, že by cena BTC nebo jiné kryptoměny šla níže.

Gates kritizuje a zpochybňuje kryptoměny pravidelně

V případě Billa Gatese nejde o jeho první negativní vyjádření na adresu kryptoměn – minulý měsíc například na Redditu v rubrice Ask-Me-Anything uvedl, že kryptoměny odmítá, protože „chce investovat jen do věcí, které mají hodnotný výstup.“

Názory zakladatele Microsoftu do značné míry kolerují s názory jeho blízkého přítele Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, který stejně jako on nevidí v Bitcoinu žádnou hodnotu a nedávno uvedl, že by nekoupil „všechny stávající bitcoiny“ ani za 25 dolarů.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.