Connect with us

Binance Coin

Binance Coin chce napodobit Ethereum – odpálí šílenství nová aktualizace?

Zveřejněno

Graf
Zdroj: Pexels.com

Implementace EIP 1559 do Ethereum v rámci srpnového hardforku London zjevně inspirovala i developery konkurenčního Binance Smart Chainu (BSC). Ti by rádi implementovali aktualizaci, která by podobně jako u Ethereum pálila mince Binance Coin (BNB) v reálném čase.

Kryptoměna Binance Coin (BNB) má od svého vzniku vlastní mechanismus coin burn tedy pálení mincí BNB. Realizuje se jednou čtvrtletně s cílem, aby se snížila konečná nabídka mincí BNB v oběhu z prvotních 200 milionů BNB na konečných 100 milionů BNB, čili o 50%. Naposledy v rámci 17. coinburnu se spálily BNB v rekordní hodnotě přes 640 milionů dolarů (spálilo se celkem 1 335 888 BNB). Šlo o část ze čtvrtletního zisku burzy Binance, která takto podporuje coinburn BNB, k čemuž se zavázala v rámci whitepaperu při svém vzniku.

Současné nastavení zřejmě nestačí

Tento proces, díky kterému je Binance Coin opravdovou deflační kryptoměnou (na rozdíl od Ethereum či Bitcoin), však zjevně komunitě ještě nestačí. Vznikl proto návrh na zavedení protokolu s označením BEP-95, který by zavedl do blockchainu Binance Smart Chain automatické spalování mincí BNB v reálném čase.

BEP-95 by podobně jako EIP 1559 u Ethereum pálil mince za finance, které byly dříve určeny k placení transakčních poplatků. Zatímco v případě Ethereum se však pálí 100% poplatků (které před příchodem EIP 1559 patřily těžařům), u Binance Smart Chainu ještě není rozhodnuto o tom, kolik % z poplatku půjde validátorům a kolik % se spálí.

Pokud by tento návrh prošel v jakékoliv formě, Binance Coin by mohl výraznějším způsobem urychlit proces pálení svých mincí. Z tohoto záměru je zřejmé, že komunita okolo kryptoměny, která je silně vázána na burzu Binance, chce aby vzácnost mincí BNB v období, kdy se očekává blížící se vrchol bullrunu takříkajíc „ještě více bila do očí„.

TIP: Chcete vědět více o kryptomene Binance Coin? Přečtěte si náš profilový článek.

Jaký úspěch má pálení u Ethereum?

Od implementace EIP 1559 do Ethereum (5. srpna 2021) se až do času psaní tohoto článku spálilo již 614 964 ETH, což je kolem 2,5 miliardy dolarů (při současné ceně ETH). Inflace Ethereum se díky tomu snížila od 5. srpna o 56,63%, přičemž toto procento průběžně stále roste.

Ethereum se díky EIP 1559 stalo z pohledu počtu mincí v oběhu vzácnější, protože ho vzniká méně, než před touto aktualizací. Komunita Ethereum zároveň věří, že procento poměru spálených mincí k těm, které mezitím vznikají, bude ještě vyšší a stále častěji se budou opakovat momenty, kdy bude počet vznikajících ETH nižší, než počet ETH, který se ve stejnou dobu zničí.

V budoucnu nelze vyloučit ani možnost, že Ethereum se díky EIP 1559 stane deflační, tj. celkový počet mincí v oběhu bude postupně klesat. Fanoušci ETH v kontextu s tím, hovoří o této kryptoměně jako o „ultra sound money„. To se však může stát pouze při kombinaci určitých okolností, které souvisejí s transakčními poplatky, počtem mincí, které budou zapojeny do stakingu a samotným počtem transakcí na Ethereum síti.

Důležité je také poznamenat, že současný efekt zpomalení inflace Ethereum je do značné míry poháněn zejména vysokým transakčními poplatky za každou jednu transakci, což sice přispívá ke zpomalení inflace a může to pomoci k vnímání ETH jako cenného aktiva, ale zpomaluje to potenciál sítě jako takové, protože vysoké poplatky určitě nejsou to, co by si běžný uživatel smartchain sítě přál.

Otazníky

Binance Coin na rozdíl od Ethereum deflační už je a přidáním pálení BNB z transakčních poplatků se jeho tempo deflace jen urychlí. Otázkou však je, zda by v případě implementace BEP-95 nezměnila svou politiku i burza Binance, která by mohla naopak tempo pálení zpomalit tím, že by kvartálně vyčlenila ze svých zisků na pálení menší část zisku.

Jak v případě Ethereum i v případě Binance Coin (resp. Binance Smart Chain) se ukazuje, že tokenomika dané kryptoměny může být měnitelná, pokud se tak rozhodnou její tvůrci, kteří mají velmi silné slovo. Těžko si představit, že by se něco podobného událo u Bitcoinu.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.