Connect with us

Bitcoin

Bitcoin lze v USA skrze ETF už i shortovat. Spotové ETF však stále neexistuje

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

USA se dočkaly dalšího hybridního ETF spojeného s bitcoinem – nově mohou vsadit na to, že cena Bitcoinu klesne.

Společnost ProShares v pondělí informovala, že úspěšně uvádí na americký trh vůbec první Bitcoin Short ETF s označením BITI – od úterý bude obchodováno na newyorské burze cenných papírů (NYSE). Tento investiční nástroj de facto umožní investorům vsadit si proti bitcoinu (BTC), tedy na pokles jeho ceny pomocí futures kontraktů.

,,BITI poskytuje investorům, kteří věří, že cena bitcoinu klesne, příležitost potenciálně na tom profitovat nebo případně hedžovat své kryptoměny,“ řekl k novému produktu CEO ProShares Michael Sapir. ,,BITI umožňuje investorům pohodlně získat krátkou (short) pozici vůči bitcoinu prostřednictvím nákupu ETF na tradičním makléřském účtu,“ dodal.

Společnost ProShares tak má ve svém portfoliu další ETF spojené s nejznámější kryptoměnou. V roce 2021 byla také první, která získala povolení k Bitcoin futures ETF. Později se přidaly Valkyrie či VanEck.

Zatímco Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) tedy povoluje již několik Bitcoin Futures ETF a nově i Futures ETF pro shortování Bitcoinu, klasické spotové Bitcoin ETF, které by bylo vázáno na spotovou cenu BTC a mezi investory je jednoznačně nejžádanější, stále neschválila.

,,Takže, teď tady už máme Short Bitcoin ETF, Futures ETF, uzavřený fond, který se obchoduje ve slevě 30%+ oproti spotové ceně (GBTC), možnost šetřit si v bitcoinu přes 401k, ale stále žádné spotové ETF. Je jasné, že Gary Gensler a SEC mají agendu vůči bitcoinu,“ komentoval tuto skutečnost (ve volném překladu) známý bitcoinový analytik Will Clemente z Block Ware Intelligence.

Blíží se klíčové datum

Pokud jde o spotové ETF, blíží se nejsledovanější datum tohoto roku – do 6. července totiž musí SEC oznámit, zda schvaluje nebo zamítá žádost o Bitcoin ETF společnosti Grayscale Investments, která chce na tento investiční nástroj konvertovat svůj uzavřený produkt Graysale Bitcoin Turst (GBTC) , který je krytý přes 650 000 BTC v držení Grayscale a jak to zmiňuje i William Clemente aktuálně je ve slevě přes 30% oproti spotové ceně BTC.

Grayscale bere svou žádost o Bitcoin ETF s velkou vážností a varuje, že pokud SEC produkt neschválí, může se obrátit na soud. Naznačuje to i skutečnost, že do svého týmu získala zkušeného právníka Donalda B. Verrilliho Jr., který má bohaté zkušenosti s procesy u Nejvyššího soudu USA a byl bývalým generálním prokurátorem USA.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.