Connect with us

Legislativa

Britský úřad pro reklamní standardy zakazuje reklamy na kryptoměny 7 firmám

Zveřejněno

Město reklama
Pixabay.com

Podle britského reklamního dozorčího orgánu jsou krypto aktiva prioritou „nejvyšší pohotovosti.“ Sedm většinou známých a renomovaných kryptospolečností dostalo od dozorčího orgánu na své reklamy zákaz.

7 Kryptoreklamy zakázány úřadem Spojeného království

Britský Úřad pro reklamní standardy (ASA) oznámil řadu zákazů reklam souvisejících s kryptoměnami od šesti kryptofirem: Coinbase, Kraken, eToro, Exmo, Coinburp a Luno. Rozhodnutí bylo učiněno v reakci na „značný počet stížností spotřebitelů“ na kryptoreklamy, jak říká úřad.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Pokud neexistují žádné jiné informace o opaku, domníváme se, že spotřebitelé by si reklamu vykládali tak, že investice do kryptoměn obecně je jednoduchá a otevřená těm, kteří mají omezené znalosti o tomto sektoru,“ uvedl úřad.

Podobný zákaz byl učiněn pro pizzerii Papa John’s kvůli nabídce „Bitcoinu zdarma“ za každou zakoupenou pizzu. Nabídka Papa John’s „Proměňte pizzu na Bitcoin v hodnotě £10“ byla vytvořena ve spolupráci s kryptoburzou Luno.

ASA uvedl, že kryptofirmy nedodržují její reklamní pravidla, s poukázáním na to, že jsou „zavádějící“ a „nepodložené“. Regulátor tvrdil, že reklamy byly „zavádějící, protože nedokázaly ilustrovat riziko investice“ a že tyto materiály byly tedy „nezodpovědné, protože využívaly nezkušenosti nebo důvěřivosti spotřebitelů“.

V dřívějším prohlášení před rozhodnutím ASA prohlásil:

„Kryptoaktiva v posledních letech explodovala na popularitě, ale existuje reálné nebezpečí, že lidé mohou být zataženi do toho, aby investovali celoživotní úspory, o které by později přišli kvůli špatnému porozumění. Uvědomujeme si důležitou roli, kterou hrajeme při regulaci reklam, abychom zajistili, že neuvedou spotřebitele v omyl ohledně rizik produktu, nebo že nebudou jednat nezodpovědně při jejich propagaci.“

Krypto firmy pod přísným dohledem

V prohlášení kryptoburza Coinbase, na kterou se zákaz vztahoval, uvedla, že zůstala „odhodlána poskytovat jasné popisy produktů, které jsou nabízeny na naší platformě, včetně Coinbase Consumer“.

Podle ASA reklama Coinbase „naznačovala, že v příštím desetiletí dojde k podobnému zaručenému nárůstu hodnoty Bitcoinu“ a že Coinbase Europe podobně „neobjasnila, že minulá výkonnost není nutně vodítkem pro budoucnost“.

Rozhodnutí o provozovateli kryptoburzy Kraken, Payward Ltd, bylo zaměřeno na digitální plakát vydaný pro Krakena v srpnu 2021, který byl vystaven na stanici London Bridge. ASA tvrdí, že reklamní materiály Krakenu byly v té době „zavádějící, protože nedokázaly dostatečně ilustrovat riziko investice“; a že kvůli tomu byla akce považována za nezodpovědnou vzhledem k tomu, že varování před rizikem obsažené v reklamě běželo pouze jednu celou sekundu. ASA se tak domnívala, že materiál předkládá spotřebitelům „velké množství informací, které by nebyly plně přečteny nebo pochopeny, i kdyby byly vůbec vidět“.

„Řekli, že varovný text je jasný a má stejnou velikost jako text ve zbytku reklamy, a proto je čitelný a dostatečně výrazný pro spotřebitele. Kraken uvedl, že varovný text vysvětluje, že kryptoměna je nestálá a že služby poskytované Krakenem byly neregulované a jako takoví spotřebitelé neměli přístup ke službám běžně dostupným pro regulované finanční produkty,“ vysvětlil regulační úřad.

Tato nedávná série zákazů kryptoreklam následuje po podobném kroku ze strany ASA v červenci, ve kterém regulátor zopakoval sentiment z varování spotřebitelů od Financial Conduct Authority (FCA) na Binance a další kryptofirmy.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. ambcrypto.com, 3. bbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.