Connect with us

Bitcoin

Bude Rusko používat kryptoměny při exportu a importu zboží?

Zveřejněno

Bitcoin Rusko
Zdroj: Unsplash.com

Írán v první polovině srpna oznámil uskutečnění historicky první mezinárodní objednávky, kterou zaplatil v kryptoměnách. Zdá se, že tento krok kdysi nejsankciovanější země na světě oslovil i stát, který tento neslavný žebříček vede v současnosti – tedy Rusko.

Vyplývá to z čerstvých vyjádření ruského premiéra Michaila Vladimiroviče Mišustina, který na „Strategickém zasedání o rozvoji domácího finančního systému“ uvedl, že digitální aktiva poskytují dobrou příležitost pro zajištění nepřerušovaných plateb za dovoz a vývoz zboží.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Potřebujeme intenzivně rozvíjet inovativní oblasti včetně přijímání digitálních plateb. Jedná se o bezpečnou alternativu pro všechny strany, které mohou zaručit nepřetržitě platby za dodávky zboží ze zahraničí stejně jako za export,“ konstatoval.

Ruské úřady koketují s možností používat kryptoměny pro mezinárodní platby již déle. Ivan Chebeskov, vedoucí oddělení finanční politiky na Ministerstvu financí v květnu přiznal, že jeho úřad zvažuje možnost začlenění kryptoplateb a guvernérská ruské centrální banky Bank of Russia Elvira Nabiullina rovněž konstatovala, že v mezinárodním obchodě mohou mít kryptoměny své využití, ačkoli je proti jejich používání samotném Rusku.

V médiích ale v souvislosti s Ruskem po jeho invazi na Ukrajinu navíc zarezonovali březnová vyjádření předsedy ruského energetického výboru Pavela Zavalnyja, který řekl, že pokud se na trhu najde někdo, kdo bude ochoten platit za jejich ropu nebo plyn v kryptoměnách – přičemž konkrétně zmínil Bitcoin, oni jsou připraveni i na tuto možnost.

Írán, který může být pro Rusko inspirací, avizuje, že kryptoměny začne používat pro mezinárodní transakce standardně. První objednávka, přestože nebyl specifikován její obsah a ani název použité kryptoměny, měla hodnotu v přepočtu 10 milionů amerických dolarů.

,,Do konce září bude používání kryptoměn a smart kontraktů široce používané v zahraničním obchodu s cílovými zeměmi,“ vzkázal 10. srpna náměstek íránského ministerstva průmyslu Alizera Peyman-Pak.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.