Connect with us

Cardano

Cardano (ADA) hardfork Vasil se blíží – Input Output jmenoval 3 důležité podmínky!

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Hardfork kryptoměny Cardano (ADA) s názvem Vasil, který zlepší její škálování a je považován za nejdůležitější upgrade této sítě od příchodu smart kontraktů, je o něco blíž.

Společnost Input Output, která stojí za vývojem Cardano, oznámila, že aktuálně používá upgradované nody zhruba 42% producentů bloků Cardano, přičemž v momentě, jak tak učiní 75%, splní se jedna ze základních podmínek přechodu Vasil na hlavní síť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Intput Output si stanovila tři kritické indikátory, které je nutno splnit, než odsouhlasí spuštění hardforku na mainnetu. Ve vlákně na Twitteru, které bylo publikováno ve čtvrtek 25. srpna, se uvádí:

  • 75% producentů nodů by mělo používat nejnovější verzi 1.35.3
  • Hardfork musí podporovat 25 burz, které představují 80% likvidity – mezi těmi, které se na tento hardfork připravují, je i největší burza Binance
  • Na přechod musí být technicky připraveno 10 hlavních Dapps fungujících na Cardano – podle posledního „tweetu“ testují node s verzí 1.35.3 aktuálně čtyři z nich

V souvislosti se spuštěním hardforku Vasil na mainnetu se objevilo pár dní dozadu několik kritických zpráv, které tvrdily, že jeho testnet je „katastrofálně rozbitý“. Na kritiku reagoval také CEO Intput Output a zakladatel Cardano Charles Hoskinson, který zkostatoval, že testnety jsou určeny k testování a jejich nefunkčnost či chybovost je toho součástí, přičemž naznačil, že nesouhlasí s dalším odložením spuštění Vasil na mainnetu o několik dalších měsíců.

Vasil je aktualizace, která má umožnit rychlejší transakce na Cardano blockchainu spolu s jejich nižšími poplatky. Škálování je v současnosti achillovou patou této kryptoměny a možným důvodem, pro který si zatím DeFi na Cardano nezískalo výraznější podíl na trhu v porovnání s konkurencí. Z tohoto důvodu jsou do hardforku Vasil vkládány ze strany Cardano komunity velká očekávání.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.