Connect with us

Cardano

Cardano (ADA) úspěšně zvládlo hardfork Vasil – co mu přinese?

Zveřejněno

Cardano ADA
Zdroj: Unsplash.com

Hardfork Vasil, který měl být realizován na Cardano již v úvodu léta, se nakonec úspěšně podařilo realizovat 22. září. Kryptoměně z TOP10 by měl přinést významná vylepšení pokud jde o její škálování a uživatelnost.

O úspěšném spuštění hardforku Vasil informoval na Twitteru kanál Input Output, společnosti, která má na starosti vývoj tohoto blockchainu. Její CEO Charles Hoskinson je zároveň zakladatel Cardano (ADA).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokud jde o technické detaily, hardfork Vasil přinesl tyto aktualizace:

  • Referenční výstupy (CIP-31)
  • Inline datums (CIP-32)
  • Reference scripts (CIP-33)
  • Collateral output (CIP-40)
  • Datums and redeemers
  • Data Serialisation primitive
  • Diffusion pipelining
  • Odstranění parametru „d“
  • Optimalizace zabezpečení (VRF)

Z laického pohledu však přinese především rychlejší vytváření bloků, tedy zlepší škálování a rychlost transakcí a také inovace v inteligentních smlouvách Plutus, což by mělo umožnit snazší vytváření, nasazování a spouštění decentralizovaných aplikací (Dapps) při nižších nákladech.

Bill Barhydt, zakladatel obchodní platformy Abra, řekl, že jde o „jednu z nejkomplexnějších a nejdůležitějších aktualizací Cardano, jaké byly dosud provedeny.“ Charles Hoskinson a jiní členové komunity tvrdí, že se jedná o nejvýznamnější aktualizaci Cardano od hardforku Alonzo, který loni přinesl možnost psát smart kontrakty.

Dalším významným okamžikem Cardano by mělo být spuštění scelovacího řešení na druhé vrstvě, protokolu s názvem Hydra. Jeho nejnovější aktualizace ze 16. září popisovala, jak řeší vývojářský tým problém s jejími uzly. Datum spuštění Hydry není známo, ale spekuluje se o konci roku 2022 nebo začátku roku 2023. Nutné je ale uvést, že předem stanovené data většinou splněny nebývají, což platilo i o hardforku Vasil, který měl být původně hotov již před srpnem.

Více o hardforku Vasil jsme psali ve včerejším článku.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.