Connect with us

Analýzy

Chování bitcoinových HODLerů připomíná předchozí dna bearmarketů

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Při snaze určit období, kdy je ideální opět zvažovat vstup do kryptotrhu prostřednictvím investice do bitcoinu (BTC) se investoři snaží zohlednit i onchain analýzu v kombinaci s analýzou předchozích období.

Pokud bychom se spoléhali při hledání cenového „dna“ bitcoinu na onchain analýzu, signálem, který jej v současnosti naznačuje, je chování bitcoinových hodlerů , neboli investorů, kteří drží bitcoin dlouhodobě.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z dat, na která upozornily analytické platformy Glassnode a IntoTheBlock totiž ovlivňuje, že se aktuálně chovají velmi podobně jako v závěrečných fázích předchozích medvědích trhů v letech 2012, 2015 a 2018.

Analýza Glassnode v “ tweetu “ publikovaném 16. července upozornila, že hodleři, kteří investovali do bitcoinu minimálně před 3 měsíci (a dříve) a od té doby s danými BTC vůbec nehýbali, tvoří aktuálně 80% celkového majetku denominovaného v dolarech.

To znamená, že „ většina nabídky bitcoinů je nečinná“ a že „ tito investoři jsou nadále neochotni prodávat bitcoiny za nižší ceny“.

Cena BTC byla v době analýzy Glassnode na úrovni nad 21 000 USD, což je přibližně 70% od historického maxima z listopadu 2021 (69 044 USD). Analytická platforma IntoTheBlock, která na toto téma navazuje tvrdí, že při této ceně 45% bitcoinových hodlerů je se svou investicí v mínusu (v dolarovém vyjádření).

K tématu se vyjádřil také David Doung, šéf institucionálního výzkumu kryptoměnové burzy Coinbase, který ve zprávě s názvem „The Exclusive Bottom “ napsal, že poslední výprodeje na trhu s BTC byly výhradně v režii krátkodobých investorů respektive spekulantů a že bilance dlouhodobých držitelů BTC se výrazněji nezměnily.

,,Tito držitelé vlastní vysoce koncentrovaných 77% celkové nabídky BTC, což je o něco méně než 80% na začátku roku, ale stále je to poměrně mnoho. Vidíme, že je to pozitivní indikátor sentimentu, protože věříme, že tito držitelé budou méně pravděpodobně prodávat BTC během dalších turbulentních období,“ uvedl ve zprávě.

Glassnode již začátkem tohoto měsíce konstatovala, že podle onchain dat zaznamenal bitcoinový trh téměř úplnou očistu od „turistů“ (spekulantů) a že aktivita na síti je na úrovni podobné nejhlubší fázi medvědího trhu v letech 2018 a 2019. Mezitím však plynule roste počet adres, kterých je již přes 42 530 000, což naznačuje pokračující retailovou akumulaci.

Onchain analýze současného stavu BTC z pohledu Glassnode jsme se věnovali i minulý týden v tomto článku, který naznačoval, že dno by mohlo být blízko, ale je třeba, aby nerealizované ztráty přešly ještě více na stranu dlouhodobých držitelů BTC (long term holders).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.