Connect with us

Instituce

Čínský internetový gigant Baidu si registruje ochranou známku na Metaverse

Zveřejněno

Trademark
Freepik.com

Navzdory vládním restrikcím proti Bitcoinu a bezprostřednímu zákazu metaverse čínská internetová společnost Baidu oznámila, že podala žádost o zaregistrování své ochranné známky na metaverse.

Baidu a metaverse v Xi’rangu

Podle nejnovějších statistik obchodních registrací čínské podniky spěchají s registrací ochranných známek souvisejících s metaverse, nebo v čínštině Yuanyuzhou, navzdory varování Pekingu ohledně rizik spojených s novým konceptem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Baidu, největší čínská internetová společnost, nedávno uvedla, že zaregistrovala svou ochrannou známku pro metaverse. Baidu také ukázala náhled svého prostředí Xi’rang v Metaverse.

Podle deníku Securities Daily, který citoval statistiky společnosti a agentury pro sledování registrací ochranných známek Tianyancha, se do neděle zaregistrovalo k registraci ochranných známek souvisejících s metaverse více než 1 360 čínských společností, většinou technologických firem, z pouhých 130 subjektů před třemi měsíci.

Kromě Baidu požádaly o registraci svých metaverse ochranných známek také další známé podniky v čínském internetovém průmyslu. Podle tweetu z čínského zdroje 8BTC velké značky jako NetEase Global, Alibaba, Tencent a Bytedance – mateřská firma TikToku – požádaly také o ochranné známky metaverse.

Securities Daily poznamenal, že většina přihlášek ochranných známek je v současné době „nevyřízená“ nebo prochází „věcným zkoumáním“.

Zatímco metaverse se rychle stává novým internetovým šílenstvím, čínská vláda v současné době zvažuje rozšíření svého zákazu kryptoměn tak, aby zahrnoval i metaverse. Minulé pondělí vydala čínská oficiální média varování před metaverse a podvody s cloudovou těžbou, s odkazem na rozsáhlé zneužívání slova metaverse podvodníky.

Čínské společnosti prosazují metaverse

Podle výzkumné zprávy Grayscale vydané minulý měsíc se počet uživatelů Metaverse zvýšil 10x za pouhého jeden a půl roku. Průzkum dále předpokládal, že pokud bude metaverse růst tímto tempem, stane se do příštího roku sektorem s hodnotou za bilion dolarů. Navíc podle analýzy Grayscale má Metaverse potenciál stát se klíčovou součástí Webu 3.0, podobně jako Facebook hrál roli ve Webu 2.0.

Metaverse, který mnozí považují za další iteraci internetu, nabízí realistický, pohlcující virtuální svět, kde se lidé mohou setkávat, pracovat a hrát si. Kryptoměna se používá k provádění transakcí a nákupů virtuálních produktů v metaverse, které jsou podporovány nezaměnitelnými tokeny (NFT) nebo jinými digitálními aktivy.

Navzdory skutečnosti, že čínské společnosti spěchají se zavedením konceptu, čínská vláda zachovává opatrný postoj, jak uvedli komentátoři státních médií.

People’s Daily vydal nové varování před metaverse 9. prosince a tvrdil, že prodej „virtuálního majetku“ představuje nebezpečí volatility, podvodu, nezákonného získávání finančních prostředků a praní špinavých peněz.

Minulý týden se k metaverse připojil telekomunikační gigant Huawei Technologies Co a Hisense, největší čínský výrobce televizorů.

Společnost Huawei podala žádost o ochrannou známku pro Meta OS a Hisense podal žádost o ochranné známky pro souhrn více ochranných známek metaverse v odvětvích, jako jsou prodej reklamy, sociální služby a vědecké nástroje.

Zdroj: coinpage.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.