Connect with us

Binance Coin

Co je Binance Coin (BNB) a proč je vhodnou investicí?

Zveřejněno

Binance Coin BNB
Zdroj: Binance.com

Dnes se blíže podíváme na to, co je Binance Coin (BNB) a jak tato kryptoměna funguje a jaké jsou její největší výhody a benefity. Podíváme se také blíže na to, zda je Binance Coin dobrá investice do budoucna.

Co je Binance Coin (BNB)?

Binance Coin je utility token vytvořený Binance, největší kryptoburzou na světě podle objemů. Pohání BNB Chain, blockchainovou síť s podporou smart kontraktů, vybudovanou společností Binance, která je domovem řady projektů. BNB také hraje různé role na burze Binance. Když se Binance a její blockchain síť stala populárnější, hodnota BNB explodovala. Investoři, kteří nakoupili na začátku roku 2021, dosáhli do konce roku výnosů více než 1 200 %. V tomto článku o BNB se budeme zabývat tím, jaké jsou funkce této kryptoměny, a zda je to dnes dobrá investice.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Ještě jste se neregistrovali na Binance? Pokud tak plánujete učinit určitě nezapomeňte použít náš registrační link s 20% slevou na budoucí spotové obchodní poplatky na této platformě. Je to největší možná sleva, kterou vám umíme nabídnout.

Výhody kryptoměny BNB

BNB je oficiální kryptoměna burzy Binance. Je to také nativní token sítě BNB Smart Chain (dříve známá jako Binance Smart Chain). Onchain se BNB používá k placení transakčních poplatků na této síti. Mnohem více výhod však nabízí tato kryptoměna přímo na burze Binance. Při platbě v BNB získáte slevy z obchodních poplatků na Binance. Sleva je 25% při spotovém obchodování a obchodování s marží a 10% při obchodování s futures (obrázek níže). Holding (držení) BNB vám také dává přístup k exkluzivním předprodejům nových tokenů na platformě Binance Launchpad.

Pálení BNB mincí

Pálení mincí je proces trvalého odstranění kryptoměn z oběhu, aby se snížila jejich celková zásoba. Jinými slovy, mince jsou zničeny a už nelze použít k obchodování ani k ničemu jinému. Cílem spalování mincí je vytvořit deflační efekt a potenciálně zvýšit hodnotu dané kryptoměny ve prospěch jejích držitelů. Pro BNB je cílem pálení mincí postupně snižovat její celkovou nabídku, dokud nebude pod 100 milionů BNB.

I když existuje několik způsobů, jak spálit kryptoměny, některé projekty implementují specifickou funkci spalování jako součást svého protokolu. Například kryptoměna BNB má funkci pálení ve smart kontraktech. S rozmachem protokolů decentralizovaných financí (DeFi) se spalování mincí stalo běžnějším v blockchainovém prostoru.

K dnešnímu dni krypto burza Binance dokončila 20 událostí pálení mincí BNB. Celkem bylo spáleno 38 683 447,66 BNB mincí, čímž se snížila počáteční 200 milionová zásoba o 19,34 %.

BSC BEP-20 síť

Burza Binance si uvědomila, že potřebuje vybudovat síť speciálně pro používání smart kontraktů, které automatizují transakce. Proto za tímto účelem Binance vytvořila Binance Smart Chain (BSC). BSC nyní slouží jako základ pro její decentralizované burzy nebo jiné projekty se standardem BEP-20. Tato síť je v mnoha ohledech podobná síti Ethereum, ale transakční poplatky jsou výrazně nižší, přičemž rychle je nesrovnatelně vyšší. Právě díky této kombinaci popularita sítě raketově vystřelila a stala se domovem mnoha projektů postavených na síti BSC.

BEP-20 je standard pro vytváření tokenů na síti BSC. Tokeny jsou cennou součástí každého blockchainového systému, dApp, platformy nebo ekonomiky. Usnadňují a pomáhají sledovat každou aktivitu na blockchainu. Jinými slovy, jsou klíčové pro provádění mnoha druhů transakcí. Zkratka „BEP“ je zkratka pro „Binance Smart Chain Evolution Proposal“. BEP-20 je tokenový standard vytvořený burzou Binance pro síť Binance Smart Chain, smart kontraktovou platformu, která funguje paralelně s původním řetězcem Binance Chain.

Mezi nejznámější decentralizované aplikace (dApps) patří DEX Pancakeswap, která na této síti dominuje z hlediska objemů i funkcionalit.

Je Binance Coin dobrá investice?

Otázka, která zajímá momentálně zřejmě každého. Když se podíváme na graf BNB/BTC, tak je jasné, že se této kryptoměně daří i v aktuálním bear marketu. Binance Coin se nachází na svém maximu vůči BTC za celou dobu své existence a tedy aktuální propady zvládá mnohem lépe než samotný Bitcoin, který je mnohými považován za bezpečný přístav a stabilitu v případě větších bear marketů.

Jak tedy vyplývá z grafu, BNB tyto stereotypy bourá a vede si dobře i ve špatných podmínkách díky široké škále využití napříč burzou Binance ale i sítí Binance Smart Chain. V případě otočení trendu a přílivu nových investorů do oblastí kryptoměn se růstový potenciál BNB ještě více znásobí. Pochopitelně však nikdo nezná budoucnost a proto upozorňujeme, že tento text nemůžete vnímat jako investiční poradenství.

Kde koupit Binance Coin?

Jak již z názvu této kryptoměny vyplývá, je úzce spojena s burzou Binance. A proto by bylo zvláštní, kdybychom vám doporučovali jiné místo, kde po ní můžete stáhnout. Pokud ještě nejste na burze Binance zaregistrováni, určitě k tomu použijte náš link s 20% slevou na budoucí obchodní spotové poplatky na této platformě.

Pokud nevíte, jak používat burzu Binance k nákupu kryptoměn, doporučujeme vám náš článek přesně na toto téma.

Závěr

V dnešním článku jsme si blíže představili, kryptoměnu BNB a také jsme si zodpověděli otázku, zda je Binance Coin dobrá investice do budoucna. Obrovskou výhodou je to, že BNB nachází široké uplatnění ve více oblastech, což vytváří neustálý nákupní tlak. Síť Binance Smart Chain je rovněž rychlou sítí s nízkými poplatky, díky čemuž se rychle stala jednou z nejpopulárnějších a nejvyužívanějších krypto sítí.

Doporučujeme vám přečíst si také naši recenzi Binance Card – o dalším zajímavém produktu této největší kryptoburzy na světě či náš návod jak používat na Binance funkci staking pro úročení nakoupených kryptoměn.

NÁVOD | Binance staking – Co je staking, jak funguje a proč využít právě ten od Binance

Zdroj:Binance

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.