Connect with us

Kryptoměny

Coinbase oznámila katastrofální earnings – ztráta 1,1 miliardy USD za kvartál!

Zveřejněno

coinbase
Zdroj: Unsplash.com

Největší americká kryptoburza Coinbase, která se v roce 2021 stala vůbec první kryptoměnovou burzou na světě obchodovanou na americké burze NASDAQ, vykázala kvartální ztráty 1,1 miliardy dolarů.

Coinbase (COIN) odůvodnila tyto ztráty „rychlým a zuřivým” propadem kryptotrhu v předchozích třech měsících.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Současný pokles přišel rychle a zuřivě a vidíme, že chování zákazníků odráží chování předešlých medvědích trhů,”poukázala na výrazný pokles objemů obchodů (o 30%) a jejích výnosů z transakcí (o 35%) ve druhém kvartálu 2022. ,,Obě metriky byly ovlivněny posunem v zákaznické a tržní aktivitě, která byla poháněna makroekonomickými a krypto kreditními faktory.”

Analytik firmy Morningstar Michael Miller při analýze earnings poukázal ale také na jedno pozitivum, kterým je, že Coinbase neeviduje výraznější odliv zákazníků (ke konkurenci). Vzhledem k povaze kryptotrhu však jejich aktivita výrazně klesla.

Burza ve druhém kvartálu 2022 vykázala příjmy ve výši 802,6 milionů dolarů, což byl pokles o 45% ve srovnání s předchozím kvartálem a ohromující pokles o 153,1% ve srovnání s druhým kvartálem v roce 2021. Čistá ztráta firmy nakonec dosáhla zmíněné 1,1 miliardy dolarů.

Tyto ztráty vedly k rozhodnutí propustit v červnu 18% zaměstnanců. ,,Celkově bude nějakou dobu trvat, než si plně uvědomíme finanční dopad našich akcií, ale snížili jsme naše celoroční náklady na technologie a vývoj a obecně i administrativní výdaje,“ uvedla firma ke škrtům v rozpočtu.

Coinbase nebyla během earnings optimistická ani směrem ke třetímu kvartálu, ve kterém očekává další pokles celkového objemu obchodování a průměrného výnosu z transakcí na uživatele.

Akcie společnosti klesly včera po zveřejnění hospodářských výsledků o 10,55 % a mimo hlavní obchodní hodiny klesají o dalších zhruba 5 %. Za poslední měsíc jsou však stále v plusu zhruba 60% díky oznámení partnerství se společností BlackRock, tedy s největším správcovským gigantem na světě, který se rozhodl umožnit svým institucionálním klientům expozici vůči Bitcoinu právě skrze institucionální řešení od Coinbase.

Ani 60procentní růst v posledním měsíci však nedokáže zamlžit fakt, že za poslední rok klesly akcie této firmy o 67% a od ATH jsou 74%.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.