Connect with us

Bitcoin

Cynthia Lummisová: Bitcoin nelze zakázat, má potenciál vyřešit stávající problémy

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Senátorka Cynthia Lummisová ze státu Wyoming, která se v předchozích letech vybarvila jako snad největší obhájce Bitcoinu mezi americkými politiky, si nadále myslí, že BTC má potenciál vyřešit stávající problémy finančního sektoru. Vyplývá to z jejího čerstvého rozhovoru s Natalii Brunnellovou.

Cynthia Lummisová, která zastupuje stranu republikánů, tvrdí, že Bitcoin „nelze zastavit“ a je funkční alternativou k devalvujícímu dolaru v důsledku rostoucího státního dluhu a inflace.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Líbí se mi, že ho nelze zastavit, protože mě velmi znepokojuje náš státní dluh a mám obavy z inflace. Vidím lidi v mém státě Wyoming, kteří nyní chodí do potravinových bank, protože si potřebují koupit palivo, aby se dostali do práce a tak si volí mezi drahým benzínem a potravinami. Sleduji jak inflace roste. Vedle toho je opravdu uklidňující vědět, že existuje i Bitcoin,” uvedla politička, která ve spolupráci s Kirsten Gilbrandovou, zástupkyní demokratické strany, představila letos komplexní zákon pro regulaci kryptoměn, který má šanci ke schválení v příštím roce.

Lummisova v interview s Natalii Brunnelovou upozornila, že ve Sněmovně reprezentantů i v Senátu jsou lidé, které označila jako „individuální lídry“, kteří jsou odhodláni Bitcoin „zakázat“, respektive lépe řečeno mu co nejvíce zkomplikovat „život“, přičemž poznamenala, že budou muset tomuto tlaku odolat.

Problémem Bitcoinu v očích mnoha politiků je samotná skutečnost, že Bitcoin nedokážou ovládat, nemohou ho mít pod kontrolou. To podle ní mnohé z nich dovedlo k tomu, že se začaly bitcoinu „bát”.

Ohledně budoucnosti je optimistická

Lummisová je navzdory těmto skutečnostem optimistická a věří, že Spojené státy nakonec přistoupí ke správné regulaci kryptoměn, která bude chránit spotřebitele, ale nezastaví pokrok, který s sebou přinášejí. Že by tomu tak mohlo být naznačil březnový exekutivní příkaz týkající se kryptoměn prezidenta Joea Bidena, ačkoli nedávný framework ke kryptoměnám z Bílého domu, který byl publikován v září, spíše poukazuje na negativa a ignoruje mnohá pozitiva.

Senátorka měla během interview uvést, že Bitcoin je dokonce něčím, co by měl mít na rozvaze i FED – tedy americká centrální banka a také se vyjadřovala k tématu toho, jak by měly být kryptoměny definovány respektive regulovány z pohledu regulátorů v čele se SEC a CFTC. .

Její návrh zákona naznačuje, že Bitcoin a Ethereum mají blíže ke komoditám, čímž by spadaly pod dohled CFTC, zatímco většinu jiných kryptoměn lze definovat spíše jako cenné papíry, což by znamenalo, že je reguluje SEC. Šéf SEC Gary Gensler však několikrát naznačil, že do definice cenných papírů by mohlo spadat i Ethereum.

Zdroj:finbold.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.