Connect with us

Bitcoin

Dělá Kanada nevědomky nejlepší reklamu na privátní kryptoměnové peněženky?

Zveřejněno

peňaženka
Zdroj: Pixabay.com

Pokud držíte kryptoměny na burzách, zjednodušeně řečeno nejsou 100% vaše. Jejich zpráva je totiž v rukou dané burzy či jiné platformy a tudíž existuje možnost, že transakce, kterou budete chtít těmito kryptoměnami realizovat, bude zastavena a teoreticky může být zmražen i váš účet (nemluvě o tom, že burzu lze hacknout).

Ačkoli scénář popsaný v prvních řádcích tohoto článku je v současnosti málo pravděpodobný, každý držitel kryptoměn by si měl uvědomit, že vlastnění kryptoměn na privátních soukromých peněženkách má velké benefity v tom, že jsou v tom případě pod stoprocentní kontrolou jejich vlastníka – tedy jich samých. V případě držení kryptoměn na burzách to naopak zdaleka neplatí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kanada aktivovala Emergency Act. Týká se i kryptoburz

Příkladem je současné dění v Kanadě, kde se místní vláda země, která byla dlouhá léta příkladem úspěšně fungující demokracie, se pro mnohé šokujícím způsobem snaží zamezit jakémukoli financování protestujících kamionistů proti nařízením souvisejícím s pandemií koronaviru. Vláda Premiéra Justina Trudeaua za tímto účelem aktivovala tvz. Mimořádný zákon (Emergency Act), který jí umožňuje bez předchozího soudního příkazu zmrazovat finanční transakce respektive celé účty, pokud se prokáže, že byly zapojeny do financování činnosti protestujících Kanaďanů.

I z tohoto důvodu se začal na financování protestujících využívat Bitcoin, ale regulátoři v Kanadě si toho relativně rychle všimli a požádali mnoho kryptoměnových burz, aby jakékoli podezřelé transakce hlásili a zároveň neumožnili jejich realizaci. Vedle toho jim poskytli seznam zhruba 30 bitcoinových adres, které jsou spojeny s financováním protestujících, aby burzy předem věděli, kam dané kryptoměny poslat nemohou.

Kanadská vláda tím do určité míry omezila možnosti podporování protestujících i skrze kryptoměny. Samozřejmě ale jen za předpokladu, že se budou posílat přímo z daných burz.

Powell a Armstrong vyzdvihli důležitost self-custody peněženek

V reakci na tyto kroky se rozhodl šéf burzy Kraken Jesse Powell navzdory skutečnosti, že tím v podstatě hraje v neprospěch vlastní platformy, doporučit zákazníkům Kraken, aby si kryptoměny, které chtějí použít na „donate“, poslali nejprve na vlastní peněženky, protože pokud burze Kraken přijde podobné nařízení, které začali posílat kanadští regulátoři, je povinen jej dodržet. V podobném duchu se následně vyjádřil i Brian Armsstrong, který stojí v čele největší americké kryptoburzy Coinbase.

Pokud Coinbase či Kraken přijde nařízení od regulátorů, musí dodržet zákon a danou transakci či účet zmrazit a následně postupovat podle pokynů jimi určených. Pokud si však uživatel pošle kryptoměny na vlastní peněženku, zmrazit takové finance je mnohem náročnější, respektive nemožné, nebude-li při tom asistovat samotný vlastník těchto kryptoměn.

Příkladem je snaha Nejvyššího soudu v kanadském Ontariu, který nařídil Nunchuk, tedy provozovateli self-custodian peněženky (bitcoinové peněženky, na které drží privátní klíče samotný vlastník kryptoměn), aby zmrazila problémové účty a zveřejnila informace o aktivitách zapojených do kampaně Freedom Convoy 2022.

Provozovatel zmiňované peněženky však odpověděl: ,,Nesbíráme žádné identifikační údaje uživatelů kromě jejich emailových adres. Takže nedržíme žádné klíče. Proto nemůžeme zmrazit aktiva našich uživatelů. Nemůžeme zabránit jejich pohybu. Nemáme znalosti o existenci, povaze, hodnotě a umístění aktiv našich uživatelů. Takový je design peněženky.“

Poznámka: zatímco Nunchuk má emailovou adresu uživatele, mnohé privátní peněženky nepotřebují ani tento identifikační prvek.

Mimochodem věděli jste, že kongresman Warren Davidson navrhl v americké Sněmovně reprezentantů zákon, který by zaručoval právo investorům držet kryptoměny na vlastních peněženkách? Psali jsme o tom zde.

Posvítí si na Coinbase a Kraken?

Kristen Rose, manažerka pro veřejné záležitosti Ontario Securities Commission (OSC), tedy kanadské komise pro cenné papíry a burzu, přiznala, že evidují tweety Jesseho Powella a Briana Armstronga, tedy šéfy dvou předních kryptoměnových burz, kteří nabádají uživatele poslat si kryptoměny na vlastní peněženky. ,,Jsme si vědomi těchto informací a sdíleli jsme je s RCMP a příslušnými federálními orgány,“ vzkázala.

Zdroj: decrypt.co, finbold.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.