Connect with us

Bitcoin

Deloitte a NYDIG spojují síly – chtějí přispět adopci Bitcoinu u firem v USA

Zveřejněno

Deloitte NYDIG
Zdroj: Unsplash.com

Významná nadnárodní společnost poskytující profesionální služby v oblasti auditu, daní a konzultingu Deloitte se začíná stále výrazněji zajímat o Bitcoin a to navzdory tomu, že v současnosti zažívá kryptotrh nepříjemné cenové turbulence.

Potvrdila to i nejnovější informace o vytvoření partnerství mezi Deloitte a firmou poskytující finanční služby zaměřené na bitcoiny New York Digital Investment Group (NYDIG) s cílem pomoci společnostem všech velikostí začít používat digitální aktiva, respektive do nich investovat.

Podle společného prohlášení obou firem NYDIG a Deloitte spouštějí strategickou alianci na vytvoření centralizovaného přístupu pro klienty, kteří hledají radu, jak si osvojit bitcoiny a s ním spojené produkty a služby – zmiňuje se například bankovnictví, věrnostní a odměňovací programy, zaměstnanecké výhody atp.

Obě firmy tvrdí, že ze strany globálních finančních institucí je vidět rostoucí poptávka po poskytování důvěryhodné expozice vůči bitcoinu. Jejich cílem tedy je pomoci urychlit přijetí bitcoinu mezi těmito firmami a zajistit regulační soulad.

,,Budoucnost finančních služeb se bude soustřeďovat na používání digitálních aktiv a my se soustřeďujeme na to, abychom našim klientům správně poradili, jak se zapojit do tohoto prostoru regulovaným způsobem, který je v souladu s předpisy,“ uvedl Richard Rosenthal, vedoucí regulační praxe bankovnictví digitálních aktiv ve firmě Deloitte.

NYDIG je příkladem společnosti, která již svým zaměstnancům přináší bitcoinové benefity – snad nejzajímavější informací je, že od února 2022 si mohou vyplácet část mzdy v bitcoinech za předpokladu, že o to mají zájem. NYDIG je na bitcoinovém poli váženým hráčem, protože usnadňuje firmám nejen expozice vůči bitcoinu, ale spolupracuje i s bankovními institucemi v USA, které si osvojují přijetí BTC pro jejich klienty a to ať už jde o malé regionální banky, nebo giganty typu Morgan Stanley.

Skutečnost, že Deloitte, jako firma z „velké čtyřky“ největších účetních firem na světě, se stále více zajímá o kryptoměny v čele s bitcoinem, také působí býčí. Tato firma i podle jejích předchozích vyjádření je stále více přesvědčena, že BTC sehraje v budoucnu významnou roli ve světě financí.

Deloitte například minulý týden zveřejnila průzkum, podle něhož až 75% maloobchodních řetězců v USA plánuje v průběhu následujících dvou let přijímat platby kryptoměnami nebo stablecoiny. V březnu zase zveřejnila studii, podle níž bitcoin bude pravděpodobným základem pro vytvoření levnějšího a rychlejšího ekosystému pro elektronické fiat měny nebo digitální měny centrálních bank.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.