Connect with us

Instituce

Dubajské Světové obchodní centrum se stane novým komplexním kryptocentrem a regulátorem

Zveřejněno

Dubaj
Pixabay.com

Dubajské světové obchodní centrum (DWTC) se stane kryptozónou a regulátorem pro virtuální aktiva a kryptoměny obecně, což zahrnuje digitální aktiva, zboží, operátory a burzy, jako součást úsilí dubajské vlády o vybudování nových ekonomických sektorů.

Dubaj má ráda kryptoměny

Spojené arabské emiráty (UAE) se stávají jednou z nejpřívětivějších jurisdikcí pro kryptoměny na světě, přičemž dubajská vláda oznámila nový program na pomoc místnímu rozvoji a regulaci kryptoměn.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dubajské světové obchodní centrum (DWTC), vládní zařízení pro události a výstavy v Dubaji, nyní uvedlo, že se stane komplexní zónou a regulátorem pro kryptoměny, produkty, operátory a burzy. DWTC tak poskytne tomuto progresivnímu průmyslu ve městě plnohodnotné prostředí.

Centrum bude spolupracovat se soukromým sektorem a dalšími relevantními subjekty v Dubaji na vytvoření přívětivého prostředí pro tento sektor a na prosazování přísných standardů pro ochranu investorů, proti praní špinavých peněz (AML), proti financování terorismu (CFT) a na sledování toku přeshraničních obchodů.

Iniciativa, která je součástí dubajských pokusů o další rozvoj virtuálních aktiv a trhů, zahrnuje vývoj rámce pro nové finanční produkty a přijetí nových trendů, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT) a kryptoměny, které spoléhají na pokročilou základní technologii blockchainu.

„Světové obchodní centrum dodá a bude dohlížet na nový regulační rámec pro legislativní a vymáhací politiku virtuálních aktiv na světové úrovni,“ stojí v prohlášení.

Dubajský úřad pro finanční služby v lednu oznámil, že jako součást svého obchodního plánu na rok 2021 vytvoří regulační rámec pro kryptoměny. Dosud úřad udělil řadu regulačních povolení pro kryptopodnikání a Dubaj se stala centrem pro různé bezplatné zóny přátelské ke kryptoměnám.

CEO Binance spokojený s oznámením

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao (CZ) byl jedním z prvních v kryptokomunitě, kdo ocenil poslední zprávy ohledně DWTC. Zdálo se, že Zhao se začal zajímat o kryptoprůmysl ve Spojených arabských emirátech, protože v říjnu údajně koupil svou první nemovitost v Dubaji.

Plán je v souladu s pokračujícím úsilím Dubaje napomáhat růstu kryptoměn, přičemž Dubaj i Spojené arabské emiráty se aktivně snaží vytěžit výhody pro místní ekonomiku z technologie blockchainu, nezaměnitelných tokenů a kryptoměn.

Vzhledem k tomu, že CZ byl spatřen v Dubaji na schůzce s úřady, Twitter byl zaplaven předpověďmi o pravděpodobném ústředí Binance, které bude vybudováno v Dubaji na začátku čtvrtého čtvrtletí. Minulý měsíc CZ potvrdil plány Binance stát se do příštího roku poskytovatelem služeb digitálních aktiv ve Francii, čímž utlumil fámy ohledně dubajské centrály.

Vzhledem k neustálému úsilí Binance rozšířit svůj celosvětový dosah vytvořením opěrných bodů v mnoha částech světa se předpovědi ohledně sídla v Dubaji nezdály být nevěrohodné.

Aktualizováno: Binance potvrzuje partnerství s DWTC

Binance však v zápětí oznámila nové partnerství s dubajskými orgány Světového obchodního centra (DWTCA) s cílem vybudovat kryptohub. Memorandum o porozumění (MoU) s DWTCA plánuje, že globální kryptoburza pomůže Dubaji stát se předním centrem pro kryptopodniky a také vybudovat kryptoekosystém, který „generuje dlouhodobý ekonomický růst prostřednictvím digitálních inovací“.

Oficiální tisková zpráva od kryptoburzy zní: „Binance věří, že nová agenda Dubaje přispěje k růstu globální ekonomiky. Aby to podpořila, bude se Binance podílet na tomto ekosystému sdílení znalostí tím, že bude sdílet své zkušenosti se spoluprací s globálními regulátory, aby napomohla rozvoji progresivních předpisů pro virtuální aktiva. Cílem je pomoci kryptoburzám, podnikům nabízejícím blockchain a služby Distributed Ledger Technology (DLT) a široké škále digitálních měn a aktiv získat licenci v Dubaji.“

Očekávaná dohoda tak přichází pouze den poté, co vláda Dubaje prohlásila DWTCA za regulační a komplexní zónu pro kryptoprůmysl.

Světové obchodní centrum bude poskytovat a dohlížet na nový regulační rámec světové úrovně pro legislativní a vymáhací politiky virtuálních aktiv, které budou zásadní pro usnadnění a rozšíření přeshraničních operací a inovací ekosystémů, aby bylo možné bezpečně adoptovat trh a pokračovat v růstu tohoto sektoru v Dubaji.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com, 3. cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.