Connect with us

Ethereum

Důležité: Circle i Tether podpoří přechod Ethereum na Proof of Stake

Zveřejněno

tether stablecoin
Zdroj: Unsplash.com

Eminenti dvou největších stablecoinů USDT a USDC – společnosti Tether a Circle, přislíbili plnou podporu pro přechod Ethereum na Proof of Stake konsensus. Stalo se tak pár dní poté, co zakladatel ETH Vitalik Buterin naznačil, že tito dva hráči mohou mít v budoucnu důležitý rozhodovací vliv u významných hardforků této kryptoměny.

Společnost Circle, která stojí za druhým největším stablecoinem USDC s kapitalizací přibližně 54 miliard dolarů (z toho 44 miliard USD na blockchainu Ethereum), potvrdila podporu pro sloučení současného Ethereum s Beacon Chainem fungujícím na Proof of Stake (říká se tomu merge), když na tom merge Twitteru 9. srpna uvedla:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,USDC se stal základním stavebním kamenem inovací DeFi na Ethereum. Usnadnil přijetí řešení L2 (layer2) a pomohl rozšířit množinu případů použití, které dnes spoléhají na širokou škálu schopností Ethereum. Chápeme zodpovědnost, kterou máme za ekosystém Ethereum a firmy, vývojáře a koncové uživatele, kteří jsou závislí na USDC a proto máme v úmyslu udělat správnou věc.”

Circle uvedla, že po přechodu ETH na PoS neočekává v souvislosti s USDC žádné problémy. ,,Nepředpokládáme narušení možnosti on-chain USDC transakcí a našich plně automatizovaných služeb vydávání a vyplácení. Testovací prostředí Circle je propojeno s testovací sítí Goerli Ethereum,“ doplnila firma.

Poznámka: Georli je poslední testnet před ostrým přechodem Ethereum na PoS, který je naplánován na 17. září. Spuštěn by měl být přibližně v polovině srpna.

V podobném duchu se vyjádřila i společnost Tether, emitent největšího stablecoinu USDT s kapitalizací přibližně 66 miliard dolarů, přičemž 32,2 miliardy z této částky funguje na blockchainu Ethereum.

,,V Tetheru věříme, že abychom se vyhnuli jakémukoli narušení komunity, zejména při používání našich tokenů v platformách DeFi, je důležité, aby přechod na PoS byl nebyl konfliktní a aby nezpůsobil žádný zmatek a škodu v rámci celého ekosystému. Tether bude pozorně sledovat celý příběh, přípravy na tuto událost a bude podporovat Proof of Stake na Ethereum v souladu s oficiálním harmonogramem. Jsme přesvědčeni, že hladký přechod je nezbytný pro dlouhodobé zdraví ekosystému DeFi a jeho platforem včetně těch, které používají naše tokeny.“

Mají přehnaně velký vliv?

Zakladatel Ethereum Vitalik Buterin nedávno upozornil, že význam firem Circle a Tether pro Ethereum jim poskytuje významný vliv při dalších rozhodovacích procesech a plánovaných hardforcích. Zatímco v případě přechodu na Proof of Stake problémy nepředpokládá (protože v této věci panuje velká komunitní shoda), má obavy, že u palčivějších témat může být Tether a Circle na vahách. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

Podporu pro Ethereum na PoS nedávno vyjádřili i tvůrci kryptoměny Chainlink, kteří uvedli, že po přechodu nebudou podporovat žádné proof-of-work forky ETH.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.