Connect with us

Kryptoměny

ECB: Kryptoměny vlastní 10% evropských domácností, mohou se stát rizikem

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Jedna z deseti domácností Evropské unie vlastní nějaké kryptoměny – vyplývá to z průzkumu, který si dala vypracovat Evropská centrální banka (ECB).

Průzkum byl proveden v šesti zemích eurozóny – v Nizozemsku, Španělsku, Itálii, Belgii, Francii a Německu a zahrnoval respondenty od 18 do 70 let, kterým byly položeny otázky týkající se finančních aktiv jejich rodin v různých kategoriích včetně kryptoměn.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přibližně 10 % respondentů přiznalo, že vlastní kryptoměny a jen 6 % z nich uvedlo, že mají kryptoměny v hodnotě více než 30 000 eur. 37% ze stejné kategorie potvrdilo, že hodnota jejich kryptoměn je menší než 999 eur.

Z průzkumu také vyplynulo, že největší podíl ve vlastnictví kryptoměn mají investoři nejsolventnější kategorie – takzvaného přímého příjmového kvantitu, resp. nejbohatších 20%. To je dost podobné nedávným závěrům průzkumu, který si dala vypracovat americká centrální banka FED, která konstatovala, že solventní Američané vnímají kryptoměny jako investici, zatímco chudší je používají k transakcím.

Výsledky průzkumu pro ECB byly ve stejný den zahrnuty i do nové zprávy ECB týkající se rostoucí adopce kryptoměn navzdory jejich rizikovým faktorům. ECB v ní citovala i průzkum Fidelity, podle kterého 56% respondentů mělo v roce 2021 určitou expozici vůči kryptoměnám oproti 45% v roce 2020.

Evropská centrální banka si myslí, že adopci kryptoměn usnadňuje i zvýšená dostupnost derivátů a jiných investičních produktů spojených s kryptoměnami jako jsou futures, ETF či OTC obchody. Kromě toho k růstu zájmu o kryptoměny přispívají i některé kroky ze stran samotných států. Například v Německu je umožněno institucionálním fondům (SpezialFonds), které spravují majetek v bilionech eur, investovat do kryptoměn až 20% z jejich spravovaného majetku.

Kryptoměny hrozbou pro finanční stabilitu?

ECB konstatovala, že pokud bude trend adopce kryptoměn pokračovat, nakonec budou představovat hrozbu pro finanční stabilitu Evropské unie. V lásce je rozhodně nemá ani šéfka této instituce Christine Lagardová, která koncem minulého týdne v holandské TV Show konstatovala:

,Moje velmi skromné ​​hodnocení je, že nemají žádnou hodnotu. Nejsou založeny na ničem. Neexistuje žádné aktivum, které by působilo jako kotva zaručující jejich bezpečnost.”

Pokud jde o finanční stabilitu v souvislosti s kryptoměnami, tomuto tématu se minulý týden věnovala banka z Wall Street Goldman Sachs, která konstatovala, že trh s kryptoměnami je příliš malý na to, aby dokázal ovlivnit globální stabilitu na trzích. Jako příklad použila fakt, že kapitalizace BTC je v současnosti hluboko pod 1 bilionem dolarů, zatímco americké domácnosti samy o sobě vlastní majetek v hodnotě přes 150 bilionů USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.