Connect with us

Instituce

Google uzavírá partnerství s předním NFT hráčem Dapper Labs

Zveřejněno

Blockchain partnerství
Pixabay.com

Google není známý jako přední lídr ve vývoji příští generace Webu 3.0, ale nové zprávy tohoto týdne by mohly v této oblasti způsobit rychlou změnu. Technický gigant oznámil partnerství s Dapper Labs, tvůrcem Top Shot a Flow blockchainu.

Toto partnerství umožní společnosti Google pomáhat při škálování Flow blockchainu do budoucna.

Google & Flow: Podle čísel

Toto partnerství zajišťuje Google Cloud jako člena sítě Flow, která „bude poskytovat konektivitu spotřebitelům a vývojářům aplikací po celém světě“. Víceletá dohoda, poprvé podrobně oznámená prostřednictvím tiskové zprávy Forbes, stanoví Google Cloud jako provozovatele sítě, který bude poskytovat infrastrukturu nezbytnou pro Flow blockchain k jeho rozšíření.

Dapper Labs se etablovala jako silný hráč na trhu NFT a Flow blockchain již nyní pohání produkty Dapperu jako Top Shot a CryptoKitties. Dohoda přichází uprostřed NFT boomu, po zlomovém měsíci srpnu a spíše mírném září pro NFT trh.

Generální ředitel společnosti Dapper Roham Gharegozlou potvrdil a citoval partnerství se společností Google ve tweetu, který pokryl některé hlavní milníky blockchainu Flow od doby, kdy byl před necelým rokem na mainnetu spuštěn: více než 2 miliony unikátních peněženek, s méně než polovinou od Top Shot, téměř 250 kontraktů na mainnetu, více než 18 milionů bloků a téměř 50 milionů transakcí na blockchainu.

https://twitter.com/roham/status/1437779690652065806?s=20

Gharegozlou také uvedl, že Flow má „nyní 3000+ nových vývojářů, Google se přidává na palubu, aby pomohl se škálováním“. Díky této nové dohodě budou mít tito vývojáři na Flow blockchainu přístup k uzlům (nodům) s nižší latencí.

Dopad na cloudový trh?

Jednou zajímavou poznámkou od Forbesu je dopad, který bude mít Flow a další služby blockchainu na Amazon Web Services (AWS). Operátoři uzlů napříč blockchainem Flow mohou libovolně používat hardware, který vyhovuje jejich potřebám. Toto oznámení z tohoto týdne však usnadní vývojářům integraci se softwarem Google Cloud.

Gharegozlou v prohlášení pro Forbes popsal současný vývoj blockchainu jako „okamžik iPhonu, kde spotřebitelé začínají chápat, co se děje“. Microsoft i Amazon zahájily v posledních letech blockchainové iniciativy. To umožnilo hlavním technologickým hráčům i nadále mít silnou důvěru v cloud s krypto uzly.

Zpráva Chainstack z roku 2019 ukázala, že více než 60 % uzlů Etherea běželo na cloudových službách. Výsledkem je setrvalé spoléhání se na hlavní poskytovatele cloudových služeb – trh obecně ovládaný službami Google, AWS a Microsoftem.

Poslední krok od Googlu není jeho prvním v oblasti kryptoměn, protože technologický gigant již dříve uzavřel partnerství s firmami jako Hedera Hashgraph a Chainlink.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com, 3. cryptodaily.co.uk

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne