Connect with us

Bitcoin

Instituce pokračují v akumulaci Bitcoinu. Stoupl i zájem o Ethereum

Zveřejněno

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Společnost CoinShares tradičně v úvodu týdne zveřejňuje výsledky nejsledovanějších kryptoměnových fondů, které naznačují, jaký sentiment v souvislosti s kryptoměnami panuje mezi akreditovanými solventními investory a institucemi. Z nejnovějších čísel vyplývá, že jejich zájem o kryptoměny přetrvává.

Čerstvý report Coinshares, který informuje o tom, jak se dařilo kryptofondům v pracovním týdnu končícím 5. listopadu, informuje, že do fondů Grayscale, CoinShares, 3iQ, Purpose, 21Shares, ETC Group a ProShares přišel kapitál v celkové hodnotě 173 milionů dolarů. Je to méně než 287 milionů dolarů předešlý týden, či rekordních 1,45 miliardy dolarů dva týdny dozadu (ovlivněno spuštěním Bitcoin Futures ETF od ProShares), ale stále jde o jeden z nejvýraznějších týdenních přílivů za poslední pololetí.

Pozitivní je, že jde už o 12. týden v řadě, ve které kryptofondy zaznamenaly výraznější příliv kapitálu, než odliv. Chléb se lámal koncem léta, kdy jsme byli svědky 9 týdnů z deseti, ve kterých z fondů kapitál převážně ubýval.

Bitcoin suverénně v čele zájmu

Pokud jde o Bitcoin, který zaznamenal osmý kladný týden v řadě, instituce do něj tentokrát přes zmiňované fondy investovaly 91 milionů dolarů. Celková hodnota spravovaného kapitálu vázaného k Bitcoinu je u kryptofondů aktuálně již přes 55,6 miliardy dolarů.

Investoři po delší době projevili výraznější zájem i o Ethereum (ETH), do kterého nabylo minulý týden 31,4 milionu USD. V pěkných číslech skončily i Solana (téměř 10 milionů), Polkadot (8.5m), a Cardano (5m).

Velkým překvapením byl velký zájem o kryptoměnu Tron (TRX), do které vložili až 21,9 milionu dolarů. Tím se celková spravovaná hodnota investic do Tronu u těchto kryptofondů vyšplhala na 86 milionů dolarů a výrazně se dotáhla na Cardano (92 milionů). Tron zároveň předjel v tomto ukazateli Ripple (XRP).

Další zajímavé články

Co když se zopakuje historie? Bitcoin bude stát $253 000 a Ethereum $22 000!

35letý skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolarů. Stal se z něj milionář na předčasném důchodu

Ethereum má za sebou první deflační týden v historii – udrží to?

Trh s kryptoměnami se zbláznil. Mince pojmenovaná po Elonu Muskovi udělala 3780%

Zdroj: medium.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.