Connect with us

Bitcoin

Intel představil čip pro efektivní těžbu Bitcoinu. Má jít jen o první generaci

Zveřejněno

čip
Zdroj: Pixabay.com

Společnost Intel během právě probíhající konference International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) představila první technické detaily první generace blockchainového akceleračního čipu s názvem Bonanza Mine (BMZ1).

Intel zároveň na ostře sledované „Virtuální konferenci o polovodičových obvodech“ uvedl i novou těžební soustavu pro těžbu Bitcoinu o výkonu 3600 wattů, která obsahuje 300 takových čipů BMZ1.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál DeCrypt doplňuje, že v případě čipů BMZ1 „ se jedná o integrovaný obvod specifický pro aplikaci (ASIC), což znamená, že je navržen pro provádění specifických úkolů – v tomto případě těžbu Bitcoinu – s výkonem, který je při těžbě údajně tisíckrát lepší na watt jako GPU”.

Ne tak výkonný jako nejvýkonnější stroj Bitmainu

Od čipů BMZ1 se očekává, že by měly být schopny ušetřit spoustu energie. Při poskládání 3000 z nich do 3600-wattové těžební soupravy vznikne stroj, který bude mít hashovací rychlost 40 terahashů za sekundu (TH/s).

To je sice výrazně méně než výkon 198TH/s, který uvádí při svém nejvýkonnějším ASIC mineru prezentovaném v létě 2021 společnost Bitmain, ale Intel tvrdí, že jeho základní čipy BMZ1 jsou pro těžaře Bitcoinu nejčistší a nejvýkonnější na trhu.

Jedná se jen o první generaci

Zároveň je nutno poznamenat, že BMZ1 je jen prvním čipem zaměřeným na těžbu Bitcoinu od Intelu, přičemž tato významná americká společnost již pracuje na druhé verzi BMZ2, o které zatím není známo mnoho detailů.

Společnost Grid ze státu Ohio specializující se na těžbu Bitcoinu, která jde vstoupit skrze fúzi SPAC v hodnotě 3,3 miliardy dolarů na burzu, dokonce již podepsala s Intelem smlouvu, na jejímž základě by jí měl již letos dodat čipy BMZ2, nu a pokud jedná se o první generaci BMZ1, Intel eviduje objednávky například od firmy Jacka Dorseyho Block (bývalý Square).

Cesta k ekologičtější těžbě BTC?

Představení čipu BMZ1 je tedy podle všeho jen prvním úvodním krokem Intelu do světa těžby Bitcoinu. Šéf této společnosti Patrick Gelsingner před pár dny v rozhovoru pro Bloomberg vyčítal Bitcoinu neekologičnost jeho těžby, ale zároveň naznačil, že právě Intel bude tento problém řešit. Nové čipy z dílny tohoto amerického giganta by tedy prý měly nasměrovat těžbu BTC ekologičtějším směrem.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.