Connect with us

Bitcoin

Kanadské Bitcoin ETF zažívá velkou akumulaci – nové ATH je na světě!

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Přestože Bitcoin zažil v květnu výraznou cenovou korekci, během které našel své dočasné dno kolem úrovně 23 800 USD, institucionální investoři zatím důvěru v nejznámější kryptoměnu neztrácejí. Vyplývá to nejen z posledního reportu CoinShares, ale také z dat Purpose Bitcoin ETF.

Zatímco v USA Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zatím neschválila ani jedno spotové Bitcoin ETF, v Kanadě je jich již několik, přičemž u toho největšího od firmy Purpose Bitcoin ETF, které bylo spuštěno v únoru 2021, sledujeme v posledních týdnech zajímavost aktivitu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle dat onchain analytické platformy Glassnode, na něž upozornil Jan Wustenfeld, totiž dochází u tohoto ETF k výrazné akumulaci nových BTC, čímž se celková bilance Purpose Bitcoin ETF dostala na nové rekordní levely v podobě držení 43 701,7 BTC.

Pozoruhodné je, že k výrazné akumulaci BTC k tomuto ETF došlo zejména v posledních dnech. Postupně od minulé středy do úterý přibylo do tohoto fondu 752 BTC, 2060 BTC, 1820 BTC, 6 BTC a 2 780 BTC.

Díky těmto výrazným přílivům bylo překonáno předchozí ATH tohoto fondu, které bylo na úrovni 42 480 BTC a datovalo se období před velkým květnovým propadem ceny BTC po crashi kryptoměny LUNA a stablecoinu UST. Skutečnost, že aktuálně dochází k nové akumulaci BTC a vytvoření nových maxim tedy může naznačovat, že institucionální investoři v Kanadě (nemusí jít jen o kanadské klienty) oživují svůj zájem o tento druh investice do BTC. Obecně však zůstává nálada na trhu s kryptoměnami podobně jako na globálních trzích velmi opatrná.

Co je Bitcoin ETF?

Bitcoin ETF je investiční produkt, který je zajímavý zejména pro investory, kteří chtějí regulovaným způsobem investovat do BTC bez potřeby jeho přímého držení (privátních klíčů). Fond je přímo kryt podkladovými aktivy, tedy bitcoiny v držení emitenta ETF, tedy v tomto případě firmy Purpose.

ETF na rozdíl například od privátního fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je otevřeným fondem, u kterého neexistuje žádná fixace a také na rozdíl od GBTC je spojeno s výrazně nižšími provozními náklady. I proto chce Grayscale své GBTC, které je kryto přes 650 00 BTC, konvertovat na Bitcoin ETF, přičemž její žádost na americké SEC musí poznat finální verdikt do 6. července 2022.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.