Connect with us

Nezaradené

Krypto zprávy dne (12.6.): Bitcoin, Ethereum, DeFi a burzy

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin výrazně padl, ale zatím není důvod k panice

Bitcoin udělal včera po delší době výraznější pohyb. Bohužel směrem dolů. V průběhu jednoho dne oslabil o 9 procent z hodnoty 9900 dolarů na 9000 USD. Následně se však poměrně rychle „odrazil“ a aktuálně se obchoduje mezi 9300 až 9400 USD. Náhlý pokles ceny Bitcoinu přišel poté, co se začal propadat americký akciový trh. Tento scénář přitom nebyl nečekaný. Co však bude následovat dál? Jaký je klíčový support a co naznačuje chování instituci? Více se dozvíte zde.

80% Etheru bylo v profitu, následovala však korekce

Analytická společnost Glassnode informovala, že množství Etheru (ETH) v oběhu, které byly ještě včera z investičního pohledu v plusu (brán byl v potaz čas, kdy byly dané ETH přemístěny a jejich cena v daném čase), potřetí v tomto roce atakovalo 80%. Zároveň upozornila, že naposledy, kdy toto množství výrazně přesahovalo 80-procentní hranici, se Ethereum pohybovalo kolem ceny 700 dolarů. Ethereum mohlo v tomto trendu pokračovat, kdyby nedošlo ke včerejší korekci, která vedla k přibližně 5 procentnímu oslabení ceny. Propad Ethereum souvisel zejména s celkovým oslabením trhu s kryptoměnami, který přišel po propadu cen na akciových trzích. (cointelegraph.com)

DeFi zaznamenává v počtu aktiv exponenciální růst

Zájem o decentralizované financování (DeFi) pokračuje v exponenciálním růstu. Počet nových aktiv v DeFi se oproti stejnému období před rokem zvýšil téměř o desetinásobek. Zakladatel DeFi projektu Zerion Evgeny Yurtaev sdílel na Twitteru grafiku, která poukazuje na počet nových aktiv, které vstoupily do trhu DeFi v posledním měsíci. Upozornil, že se jejich množství téměř zdvojnásobilo. Více se dočtete v tomto článku.

Kryptosměnárny musí myslet globálně, tvrdí šéf Binance

Changpeng Zhao, lídr a zakladatel největší kryptoburzy Binance, v rozhovoru pro Cointelegraph konstatoval, že mnohé kryptoburzy a směnárny by měli změnit svůj způsob podnikání a myslet více globálně. Zhao konstatoval, že ačkoliv se mnohé burzy prezentují jako globální, ve skutečnosti se zaměřují pouze na jeden region, většinou tam, kde působí většina jejich týmu. Aby byla podle něj burza úspěšná, musí mít úspěšný obchodní model s jasnou rentabilitou, musí znát preference svého publika, které se mohou lišit v závislosti na regionu a musí být schopná jednat s regulačními orgány. CEO Binance také přiznává, že odvětví kryptoměn je stále jen v plenkách ve srovnání s tradičními trhy ,, Z 1000 lidí je v kryptoměnách jen zhruba jeden,“ přiznal jejich nízkou adopci. To však lze vnímat i tak, že stále mají velký prostor pro růst, pokud přesvědčí o svých výhodách. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne