Connect with us

Nezaradené

Krypto zprávy dne (9.3.): Novinky potvrzující zájem instituci o Bitcoin

Zveřejněno

bitcoin žena
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Reakce na americký záchranný balíček a možný dopad na Bitcoin

Jak jsme informovali již včera, americký prezident Joe Biden by měl již brzy podepsat zákon, na jehož základě americká vláda uvolní stimulační záchranný balíček v hodnotě 1,9 bilionu dolarů na podporu koronavirem zdecimované americké ekonomiky. Součástí balíčku bude kromě podpory ekonomiky a urychlení procesu očkování proti COVID-19 i přerozdělení 1400 dolarů téměř každému jednomu Američanovi. Ve videu a také v našem delším článku jsme se věnovali reakcím na tento balíček a očekáváním v souvislosti s vlivem na cenu BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

NYDIG získal kapitál od fondu Sorose, MassMutual či Morgan Stanley

Společnost New York Digital Investment Group známá také pod zkratkou NYDIG, nabyla v rámci nového kola financování kapitál v hodnotě 200 milionů dolarů. Pomohli jí k tomu zejména strategičtí partneři Morgan Stanley, Stone Ridge Holdings Group, Soros Fund Management či pojišťovací firma se 169-letou historií MassMutual. Tento krok potvrzuje, že velcí institucionální hráči berou Bitcoin mimořádně vážně. Tématu jsme se věnovali ve videu a i v našem článku.

V Kanadě se otevírá již třetí Bitcoin ETF. Stojí za ním Galaxy Digital

Zatímco v USA se na schválení prvního Bitcoinu ETF stále čeká a je diskutabilní, zda se tak stane v roce 2021, v Kanadě v krátkém časovém sledu přichází na trh již třetí Bitcoin ETF. Tentokrát od společnosti Galaxy Digital Asset Management. Třetí BTC ETF fond, který získal povolení od kanadského regulátora, se bude obchodovat od 9. března na Torontské burze cenných papírů. Více se dočtete v tomto článku.

Norský gigant v čele s miliardářem Røkkem nakoupil Bitcoin za 58 milionů dolarů

Norská holdingová společnost ovládaná miliardářem Kjellem Ingem Røkkem Aker ASA ( „Aker“) se rozhodla založit novou obchodní jednotku s názvem Seetee AS ( „Seetee“), která se bude soustředit výhradně na ekosystém kolem Bitcoinu. Jednotka „Seetee“ se má podle tiskové zprávy společnosti zaměřovat na Investice a vlastnění Bitcoinu či zapojení do blockchainových komunit a navazování významných partnerství s předními představiteli tohoto sektoru. Součástí tohoto rozhodnutí je koupě přes 1000 BTC za více než 50 milionů dolarů. Více jsme se tématu věnovali ve videu a také v našem článku.

PayPal koupil izraelskou kryptofirmu Curve

Platební gigant PayPal udělal další významný krok směrem k digitálním aktivům, když včera potvrdil, že za nezveřejněnou částku kupuje izraelskou kryptoměnovou custody společnost Curve. Společnost PayPal potvrdila, že akvizici Curve realizovala z důvodu rostoucí iniciativy společnosti podpořit kryptoměny a digitální aktiva v rámci svých služeb. Proces přechodu pod její křídla by měl definitivně uzavřít do třetího čtvrtletí 2021. Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.