Connect with us

Kryptoměny

Kryptoměna XRP posílila za týden o 65% – co pohání její růst?

Zveřejněno

XRP
Pixabay.com

Ceny kryptoměn za posledních 24 hodin posílily, přičemž Bitcoin se vrátil nad úroveň 19 000 USD a Ethereum nad 1 300 USD. Nejvýraznějším skokanem je však jednoznačně kryptoměna XRP, která za den posílila až o 33% a za posledních 7 dní je v plusu výrazných 65%.

Na růstu kryptoměny XRP, za kterou stojí společnost Ripple, se mohlo v posledním týdnu podepsat několik zpráv a spekulací, které vám ve stručnosti shrnujeme v následujících bodech.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

1. K. Filan, obhájce Ripple Labs, podal 17. září při soudním sporu s Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) návrh na zkrácený rozsudek, přičemž podobně jednala i samotná SEC. Jak jsme psali v úvodu týdne Ripple i SEC se vzácně shodly, že je nutné, aby se téměř dvouletý soudní spor týkající se toho, zda jsou XRP cenné papíry nebo ne, ukončil finálním verdiktem soudkyně Analysi Torresové. Verdikt se očekává do poloviny prosince.

2. Společnost Ripple Labs včetně jejího CEO Brada Garlinghause (viz. foto níže) navštívila komisařka CFTC Caroline Phamová – svou návštěvu okomentovala jako „pracovní cestu“ s cílem „vzdělávat se“, ale Ripple komunita si to mohla vysvětlit i tak, že hlavním regulátorem XRP bude po ukončení soudního sporu se SEC právě Americká komise pro komoditní futures, která je zdá se vůči kryptoměnám vstřícnější než SEC.

3. Na Fox Business se nečekaně objevil v době výrazného posilování ceny XRP v žoviálnějším typu rozhovoru CEO Ripple Labs Brad Garlinghouse, což mohlo ještě více přispět k býčímu sentimentu investorů.

4. Onchain analýza od Santiment ukazuje nejvýraznější transakce XRP ze strany velryb od května (transakce nad $100k) a největší rozdíl mezi longy a shorty od listopadu 2021.

XRP čeká na nové ATH od roku 2018

Kryptoměna XRP je jednou z mála velkých kryptoměn, kterým se v posledním bullrunu nepodařilo překonat předchozí ATH, které bylo stanoveno ještě v roce 2018 na úrovni 3.40 USD. Podle všeho tomu přispěl zejména zmiňovaný soudní proces Ripple Labs se SEC a obavy, že XRP bude opravdu „prohlášeno“ za cenný papír. Při aktuální ceně přibližně 0,53 USD je XRP od ATH vzdáleno 84%.

Zdroj: u.today

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.