Connect with us

Instituce

Microsoft získává patent pro službu, která uživatelům umožňuje vytvářet krypto tokeny

Zveřejněno

Microsoft
Pixabay.com

Krypto se bezpochyby dostává do mainstreamu. V tuto chvíli prostě už není cesty zpět. Otázkou je, zda se lidé rozhodnou nastoupit do jedoucího vlaku nebo zůstat pozadu. A jak se zdá, tak Microsoft, jedna z největších společností na světě, pozadu zůstat nechce. I když stále postrádá svůj vlastní blockchain, technologický gigant získal patent na distribuovanou účetní knihu (ledger).

Růst blockchainů, jako jsou Bitcoin a Ethereum, způsobuje stále větší starosti společnostem jako je Microsoft. Zatímco jejich služby jsou dnes stále velmi potřebné, popularita blockchainů ukazuje, že v nepříliš vzdálené budoucnosti se mohou stát velmi zastaralými. To vyvolává potřebu společností v takovém případě také poskytovat tyto služby lidem, aby mohly na svých platformách nadále stavět.

Distribuovaná účetní kniha od Microsoftu versus blockchain

Přestože je distribuovaná účetní kniha podobná blockchainu, nejedná se o totéž. Ačkoli funkce blockchainu jsou podobné funkcím distribuované účetní knihy. Podle FINRA je distribuovaná účetní kniha záznamem konsensu s kryptografickou kontrolní stopou udržovanou a ověřovanou uzly (nody). Tato činnost může být centralizovaná nebo decentralizovaná.

Na druhou stranu blockchain je způsob, jak implementovat distribuovanou účetní knihu. Důležitou poznámkou však je, že ne všechny distribuované účetní knihy nutně využívají blockchainy.

Právě na to dostal Microsoft povolení. Tato účetní kniha bude fungovat jako blockchain. Ale ve skutečnosti to blockchain není. Patent uvádí některá fakta o distribuované účetní knize, pro kterou Microsoft patent dostal. Její využití je pro kryptoměnový prostor důležité.

Distribuovaná účetní kniha společnosti Microsoft umožní totiž uživatelům vytvářet a spravovat tokeny. Patent vysvětluje, že tento proces je v současné době „obtížný a těžkopádný“ kvůli nedostatku standardizace napříč různými blockchainy. Distribuovaná účetní kniha Microsoftu tedy tento proces usnadní a učiní ho příjemnějším.

Jak budou krypto tokeny vytvářeny

Služba pro tokeny je nezávislá na účetní knize, jak ji popisuje patent, a poskytne uživatelům jednu nebo více šablon tokenů. Tyto šablony budou odpovídat typu fyzických a digitálních aktiv. Budou také definovat sady jednoho nebo více atributů nebo ovládacích prvků, které budou následně přidruženy ke zvolené šabloně. Vybranou šablonu poté počítač převezme k použití při vytváření tokenu v síti distribuované účetní knihy.

Šablony distribuované účetní knihy Microsoftu budou pro uživatele zahrnovat celou řadu funkcí. Ty budou obsahovat funkce jako přenos, těžba a množství tokenů ke spalování. Uživatelé mohou pomocí těchto šablon snadno vytvářet a vydávat své vlastní krypto tokeny pro trh.

Datum spuštění této služby zatím nebylo oznámeno. Schválení patentu je pro společnost velkým krokem správným směrem. Umožní jí totiž udržet si miliony uživatelů po celém světě, jak se budou kryptoměny stávat běžnou součástí životů.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coindesk.com, 3. ambcrypto.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne