Connect with us

Bitcoin

Nasdaq chystá custody službu pro institucionální úschovu Bitcoinu a ETH!

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Úterý patřil fámám, podle kterých americký finanční gigant Nasdaq plánuje v dohledné době spustit custody službu pro bezpečnou úschovu kryptoměn institucionálních investorů. Pokud by se potvrdily, šlo by o další důkaz rostoucí adopce kryptoměn ze strany Wall Street.

Informaci o možném výraznějším zapojení Nasdaq Inc., nadnárodní americké společnosti poskytující finanční služby, která provozuje mimo jiné burzu cenných papírů Nasdaq, Philadelphia Stock Exchange (druhá největší burza s akciemi na světě) či Boston Stock Exchange (a také 7 evropských burz), přinesl magazín Bloomberg, který tvrdí, že firma právě za tímto účelem najala Iru Auerbacha dříve působícího na vrcholové pozici kryptoburzy Gemini.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle Bloombergu vytvoří Nasdaq custody službu pro bezpečnou úschovu bitcoinů (BTC) a kryptoměny Ethereum (ETH), přičemž firma je přesvědčena, že na světě neexistuje lepší místo, které může nabízet takový typ služby a přinést do kryptotrhu více důvěry.

Stali by se konkurenty

Pokud by Nasdaq opravdu spustil vlastní custody služby, stal by se přímým konkurentem firem jako jsou Coinbase, BitGo či Gemini. Zajímavé je to i z toho důvodu, že v současnosti jim poskytuje technologie pro obchodování či dohled nad trhem a například i pro fakt, že akcie Coinbase se obchodují právě na burze Nasdaq.

Ze strany Nasdaq by však nešlo o úplně první krok směrem ke kryptoměnám – v květnu totiž uzavřel partnerství s brazilskou firmou XP s cílem vytvořit v Brazílii směnárnu pro kryptoměny s názvem XTAGE. Roland Chai, výkonný ředitel Nasdaq tehdy řekl, že toto partnerství přinese investorům a jiným společnostem nové příležitosti ve světě digitálních měn. Spuštění směnárny je naplánováno ještě pro letošní rok.

Příchod Nasdaq do kryptotrhu již uvítalo i několik známých osob kryptosvěta včetně zakladatele největší kryptoburzy Binance Changpenga Zhaa (CZ).

Doplňujeme, že po nedávném oznámení největšího správcovského giganta na světě firmy BlackRockspuštění privátního bitcoinového fondu by šlo o největší institucionální správu současného bearmarketu.

Zdroj:cointelegraph.com,nasdaq.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.