Connect with us

Binance Coin

NÁVOD | Binance Chain Wallet – Vše důležité, co potřebujete vědět

Zveřejněno

binance chain wallet
Zdroj: Binance, Canva.com

Svět kryptoměn vám nabízí k výběru množství různých krypto peněženek. Dnes se spolu blíže podíváme na krypto peněženku Binance Chain Wallet, která jak už z názvu vyplývá, přišla z dílny největší krypto směnárny na světě – Binance. Vysvětlíme si, jak vytvořit Binance Chain Wallet a také jak používat Binance Chain Wallet.

Krypto peněženky

Kryptoměnová peněženka je software nebo hardware, který uživatelům umožňuje bezpečně si ukládat své kryptoměny a mít je plně pod svou kontrolou a správou. Takové peněženky umožňují uživatelům odesílat a přijímat krypto, a to způsobem, který je podobný tomu, jako tradiční bankovní účet umožňuje uživatelům provádět klasické bankovní transakce.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pro mnoho uživatelů je krypto peněženka primárním mechanismem pro správu kryptoměn. Proč jsou zapotřebí kryptopeněženky? Jako u každého typu měny, i kryptoměny lze hromadit a používat pro libovolný počet různých účelů a transakcí. Hlavním úkolem je tedy funkce úložiště a dále je to médium pro komunikaci s různými decentralizovanými aplikacemi či decentralizovanými burzami. Jednoduše všude, kam se s klasickým burzovním účtem nedostanete.

Je důležité zdůraznit, že při vytváření takové peněženky si ukládáte více slovní frázi (seed), která slouží jako přístup k vaší peněžence – privátní klíč. NIKDY si tento seed neukládejte online. Nejbezpečnější metoda je napsat si jej ručně na papír (nefotit) a uložit na bezpečné místo.

Binance Chain Wallet

Peněženka od Binance je oficiální kryptoměnová peněženka této burzy a poskytuje pro přístup k sítím BNB Smart Chain (BSC), Binance Chain a Ethereum. Můžete ji použít k bezpečnému ukládání kryptoměn a připojení k tisícům projektů napříč různými blockchainy. Ať už chcete vyměnit BNB za jiné tokeny, razit NFT nebo podnikat na DeFi, můžete to vše snadno udělat pomocí peněženky ve formě rozšíření (extension) do prohlížeče. Binance Chain Wallet v současnosti podporuje prohlížeče Chrome, Firefox a Brave.

V čem je jedinečná?

Na první pohled vypadá tato peněženka podobně jako jiné peněženky. Existuje však několik funkcí, které odlišují Binance peněženku od ostatních. Pokud již máte účet Binance, můžete jej jednoduše propojit s peněženkou pomocí Wallet Direct. Tato funkce vám ušetří kopírování a vkládání adres při přenosu digitálních aktiv mezi nimi.

TIP: Pokud jste se na burze Binance ještě neregistrovali, použijte k tomu náš registrační link s až 20% slevou na spotové obchodní poplatky. Jedná se o nejvyšší možnou slevu, jakou vám umíme nabídnout.

Můžete také použít svůj účet Gmail k registraci do peněženky prostřednictvím tKey. Pokud ztratíte přístup ke své peněžence, můžete ji obnovit pomocí dvou ze tří následujících metod: Prostřednictvím přihlášení do Gmailu nebo pomocí místního zařízení nebo s heslem vašeho účtu vytvořeným během procesu nastavení.

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, udržování vašich soukromých klíčů v bezpečí je velká zodpovědnost, takže používání tKey může být užitečné. Tyto dvě funkce usnadňují používání Binance Chain Wallet každému, kdo není příliš obeznámen s krypto peněženkami.

Jak vytvořit Binance Chain Wallet?

1. Návod, jak vytvořit Binance Chain Wallet je jednoduchý. Stáhněte si Binance Chain Wallet na domovské stránce Binance Chain. Stačí si vybrat prohlížeč, do kterého chcete rozšíření nainstalovat.

binance-chain-wallet-img1

2. Po nainstalování rozšíření se zobrazí přihlašovací stránka. V tomto příkladě vytvoříme zcela novou peněženku s účtem Gmail. Můžete také použít existující kryptopeněženku, pokud máte původní počáteční frázi (seed) nebo přihlašovací údaje tKey.

3. Klepněte na [Create Wallet] a poté vyberte [Continue with tKey via: G].

binance-chain-wallet-img2

4. Zobrazí se vám okno s výzvou k přihlášení pomocí služby Gmail. tKey a Binance Chain Wallet budou v případě potřeby v budoucnu používat váš účet Gmail jako způsob ověření vaší identity.

binance-chain-wallet-img3

5. Dalším krokem je vytvoření hesla, které může fungovat jako druhá vrstva ochrany v případě ztráty soukromého klíče.

binance-chain-wallet-img4

6. Nyní uvidíte svou počáteční frázi (seed) Binance peněženky, kterou můžete použít k obnovení svého účtu. Máte také možnost vytvořit si vlastní počáteční frázi. Celkem by fráze měla obsahovat 12, 15, 18, 21 nebo 24 slov. Nikdy byste neměli s nikým sdílet svoji počáteční frázi. Zacházejte s ní podobně jako s heslem nebo heslem k bankovnímu účtu. Pokud jej ztratíte, stále můžete získat přístup ke své peněžence Binance pomocí své e-mailové adresy v kombinaci s heslem tKey.

binance-chain-wallet-img5

7. Úspěšně jste vytvořili svou Binance peněženku. Nyní ji můžete použít k odesílání a přijímání tokenů přes sítě BSC, Binance Chain a Ethereum. Můžete také interagovat s DApps a smart kontrakty na těchto blockchainech.

Jak používat Binance Chain Wallet?

Chcete-li používat a komunikovat se sítí BNB Smart Chain, mít nějaké BNB v peněžence kvůli poplatkům je nezbytné. Při převodech a interakci s chytrými kontrakty totiž platíte transakční poplatky v BNB. Existují dva typy tokenů BNB: BEP-20 a BEP-2. Jelikož v tomto případě chceme komunikovat s BSC, musíme použít tokeny BNB BEP-20. Pokud již máte nějaké BNB ve své spotové peněžence Binance, můžete svůj účet propojit s vaší Binance Chain Wallet pomocí funkce [Wallet Direct].

1. Klepněte na ikonu v pravém horním rohu domovské stránky peněženky a potom klepněte na [Connect to Binance.com account].

binance-chain-wallet-img7

2. Přihlaste se do svého účtu Binance a klikněte na [Verify and connect my address]. Následně uvidíte okno s výzvou ke [Connect to wallet]. Klepnutím na toto otevřete Binance Chain Wallet, kde můžete kliknout na [Connect].

binance-chain-wallet-img9

3. Po dokončení předchozích kroků budete muset projít procesem ověření Binance jako poslední vrstvou zabezpečení. Máte-li s účtem propojenou 2FA, budete ji muset také použít. Po úspěšném ověření bude váš účet Binance propojen s vaší peněženkou. Můžete to vidět v sekci účtu vaší peněženky nebo na webové stránce Wallet Direct. Chcete-li začít převádět prostředky z vašeho účtu Binance, klikněte na tlačítko [Receive] v peněžence a vyberte položku [Wallet Direct].

binance-chain-wallet-img12

4. Pokud budete chtít peněženku připojit k různým decentralizovaným aplikacím, vždy využívejte tlačítko [Connect], kde následně vyberete peněženku Binance Chain Wallet.

binance-chain-wallet-img20

Závěr

Krypto peněženky tvoří důležitou součásti oblasti kryptoměn nejen z hlediska bezpečnosti, ale také z hlediska využitelnosti všech možností a oblastí, které kryptoměny nabízejí. Binance Chain Wallet představuje skvělou peněženku hlavně pro nováčky, kteří s kryptoměnami začínají. Je to tak jednak z hlediska vysoké bezpečnosti peněženky, ale i možnosti přímého napojení na krypto směnárnu Binance. V tomto článku jsme se blíže podívali na to, jak vytvořit Binance Chain Wallet a také jak používat Binance Chain Wallet.

Binance CZ

Doporučujeme vám přečíst si také naši recenzi Binance Card – o dalším zajímavém produktu této největší kryptoburzy na světě či náš návod, jak používat na Binance funkci staking pro úročení nakoupených kryptoměn.

NÁVOD | Binance staking – Čo je staking, ako funguje a prečo využiť práve ten od Binance

Zdroj:Binance

 

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.