Connect with us

Bitcoin

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

Zveřejněno

Korekcia
Zdroj: Pexels.com

Respektovaný investor a finanční komentátor, který se pravidelně objevuje na CNN či CNBC Jeremy Siegel, naznačil obavy z blížící se výraznější korekce na akciových trzích. Ta by následně mohla mít dopad i na Bitcoin (BTC).

Profesor Jeremy Siegel bývá ve většině času tržním optimistou, ale aktuálně má pocit, že ve vzduchu visí velké riziko výraznější korekce akciového trhu. Dělí ho od ní prý ještě jeden negativní report o růstu inflace.

Spotřebitelská inflace v USA podle Consumer Price Indexu (CPI) narostla také v říjnu. Informace o meziročním tempu jejího růstu až o 6,2% však vyvolala až zděšení. Jedná se totiž o nejprudší růst spotřebitelské inflace za posledních 31 let. Čísla za listopad budou proto ostře sledovanou událostí.

Další negativní report by přinutil FED jednat

Siegel se domnívá, že další nepříznivý report o pokračujícím růstu inflace by přinutil FED (americkou centrální banku) jednat rázněji, než to dělal dosud. ,,Pokud FED náhle zpřísní, nejsem si jistý, zda trh bude připraven na obrat, který může Jerome Powell (předseda FED) udělat. Může nás od toho dělit jeden špatný inflační report,“ upozornil na CNBC v pořadu Trading Nation. ,,Přijde korekce,” dodal.

,,Obecně, protože FED neudělal (zatím) žádný agresivní krok, peníze stále proudí do trhu. FED stále dělá kvantitativní uvolňování,” pokračoval profesor financí z Wharton University of Pennsylvania. Následně upozornil, že FED je již dávno za křivkou, pokud jde o přijetí protiinflačních opatření. Jinak řečeno podle jeho názoru měl už dávno jednat.

Spekuluje se, že moment pravdy nastane po setkání zástupců FEDu, které je naplánováno od 14. do 15. prosince. Pokud bude inflace dále růst, FED může konečně přistoupit k agresivnějším krokům. Kromě výraznějšího zpomalení kvantitativního uvolňování tak visí ve vzduchu i „hrozba“ oznámení zvyšování úrokových sazeb. Ještě nedávno se přitom o takové možnosti spekulovalo až ve spojitosti se závěrem roku 2023 či rokem 2024.

Investiční alternativy nejsou

Siegel navzdory těmto odhadům přiznává, že aktuálně neexistuje pro investory mnoho alternativ, jak mohou chránit své peníze, a proto je stále „v akciích“. ,,Stále mám kompletně zainvestováno, protože víte, není zde žádná alternativa. Podle mého názoru jsou na tom dluhopisy stále hůře a hůře. A hotovost ztrácí při této inflaci ročně 6% své hodnoty.”

Siegel předpokládá, že růst inflace nebude jen krátkodobým problémem. Může trvat i několik let, přičemž kumulativní inflace podle jeho názoru může dosáhnout 20 až 25%.

Pokud by FED přistoupil ke zvyšování úrokových sazeb, v největším ohrožení by podle něj byly technologické akcie. Index NASDAQ 100 se aktuálně obchoduje na historických maximech. V pátek překonal 16 000 bodů, vůbec poprvé v historii.

,,Pokud úrokové sazby stoupnou, velmi drahé akcie budou ovlivněny diskontním mechanismem,” upozornil.

Technologické akcie jsou dlouhodobě označovány za přehřáté. Zatímco FED tiskne nové peníze, jsou však nadále velmi populární. Úrokové sazby by je však mohly negativně zasáhnout.

Akcie a Bitcoin

Ve spojitosti s technologickými akciemi se zmiňuje i častá korelace s Bitcoinem. Investoři, kteří investují do fintech sektar jsou totiž často nakloněni i Bitcoinu. Výprodej na technologických akcíich by tak mohl ovlivnit i Bitcoin, který je stejně tak vnímán ze strany obchodníků jako rizikový asset.

(Poznámka redakce: Bitcoin je v tomto specifický. První kategorie bitcoinových investorů v něm vidí hedge vůči inflaci. Určitá část investorů si však vybírá Bitcoin jen jako spekulativní typ investice, který má velký upside potenciál ve srovnání s běžnými akciemi. Když je však na trhu „krev“, jejich vnitřní přesvědčení vůči Bitcoinu není silné a tak mohou snadno své bitcoinové pozice uzavřít, čímž přispějí k poklesu jeho tržní ceny).

Ve zkratce Siegel vidí zvyšování úrokových sazeb FED-em jako reálnou možnost už pro následující měsíce a když se tak stane, myslí si, že přijde výraznější korekce (pád cen akcií). Následně je však optimistou, jelikož tvrdí, že trh by se měl z tohoto šoku podle jeho názoru otřást relativně rychle.

Další zajímavé články

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Bitcoin padl od ATH o 18%! – Co nám říkají čerstvá on-chain data?

Bitcoin má za sebou nejvýznamnější aktualizaci za 4 roky – Taproot posílí zejména soukromí!

Na mé peněžence jsem si našel neznámé kryptoměny. Co mám s nimi dělat?

Zdroj: www.cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.