Connect with us

Nezaradené

Odhalili první sochu zakladatele Bitcoinu Satoshiho Nakamoto. Stojí vedle Steva Jobse

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Satoshi Nakamoto je nickname záhadného tvůrce Bitcoinu, jehož totožnost se pravděpodobně nikdy ani nedozvíme (doufejme). To však bitcoinové komunitě nebrání v tom, aby autora prvních úspěšných decentralizovaných peněz opěvovali. Své dosud snad největší pocty se dočkal v Budapešti, kde mu odhalili jeho první sochu.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1438553856594661386

Na sochu Satoshiho Nakamoto se v den odhalení přišlo do Budapešti podívat stovky, možná až tisíce lidí, což dokumentují i ​​přiložené fotografie a video. Odhalení „odhadované“ podobizny (nikdo ve skutečnosti neví, zda byl Satoshi muž, žena, nebo dokonce skupina lidí) zakladatele Bitcoinu se uskutečnilo v parku Graphisoft.

Autory díla jsou maďarští umělci Gergely Réka a Tomáš Gilly. Jejich cílem bylo, aby při pohledu do tváře Satoshiho viděl člověk sám sebe, proto sáhli po materiálech, které odráží světlo. Pointou je vukaz, že „Satoshi je každý„, kdo věří v Bitcoin a jeho význam. ,,Důvodem je i to, že pohlaví, výška, váha a věk Satoshiho Nakamoto nejsou známy – takže bylo nemožné pokusit se odhadnout skutečnou tvář Satoshiho,“ doplnili autoři.

Portál Bitcoin Magazine vtipně doplnil, že „Satoshi bez tváře“ se trefně hodí ke kritickému komentáře známé kritičky kryptoměn americké senátorky Elizaberth Warrenovy, která v létě nazvala lidi kolem Bitcoinu „tajemnými superkódery bez tváře.“

,,Důležité je, že Satoshi vytvořil decentralizovaný protokol, který umožňuje komukoliv přenášet hodnotu v reálném čase bez nutnosti mít na to od někoho povolení. Tento „superkóder bez tváře“ změnil svět k lepšímu tím, že lidem poskytl finanční naději a příležitosti, tam kde dosud nebyly. Jen proto, že někdo chrání svou identitu online, neznamená to, že má špatné úmysly. To je něco, co Warrenová ještě musí pochopit,“ napsal redaktor Bitcoin Magazine Nik Hoffman.

Zajímavé je i to, že socha se nachází jen kousek od sochy dalšího respektovaného vizionáře zakladatele společnosti Apple Steva Jobse, který zemřel v roce 2011.

Ze zadní strany je pod sochou Satoshiho napsáno: ,,Na počest tvůrce Bitcoinu – prvního peer-to-peer systému elektronických peněz a blockchain technologie. Všichni jsme Satoshi.“ Níže se nacházejí jména lidí, kteří se spolupodíleli na celém projektu.

Zdroje: Twitter, bitcoinmagazine.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.