Connect with us

Bitcoin

Plán Fidelity nabídnout bitcoinové spoření na důchod se nezamlouvá senátorce Warrenové

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Američtí zákonodárci se stále více zajímají o kryptoměny, čehož důkazem je i reakce americké senátorky Elizabeth Warrenové na snahu správcovského giganta Fidelity Investments umožnit zahrnout bitcoin do penzijního plánu v souvislosti s programem 401(k) retirement plan.

Fidelity Investments, která spravuje kapitál více než 4 bilionů dolarů, před pár dny oznámila, že skrze její služby budou moci zaměstnavatelé nabídnout zaměstnancům možnost spořit si na důchod i skrze bitcoin a to až do 20% – vše by se realizovalo skrze penzijní investiční plán známý také jako 401 (k) retirement plan, který je v USA běžnou součástí důchodových strategií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Senátorky Elitabeth Warrenové z Massachusetts, která je známá jako velká kritička kryptoměn a Tina Smithova z Minnesoty však z plánů Fidelity zapojit bitcoin do důchodového spoření vyjádřily velké znepokojení, které popsali v otevřeném dopise adresovaném generální ředitelce této firmy Abigail.

V dopise ze 4. května společně naznačují, že nejnovější bitcoinový plán Fidelity má potenciální střet zájmů, protože Fidelity je aktivně zapojena do sektoru kryptoměn. Stejně tak argumentují, že zájem klientů o takový typ spoření na důchod není velký, přestože Fidelity tvrdí přesný opak. ,,Navzdory nedostatečné poptávce po této možnosti – pouze 2% zaměstnavatelů projevilo zájem o přidání kryptoměn do jejich nabídky 401(k) se Fidelity rozhodla pokročit plnou rychlostí k podpoře bitcoinových investic,“ tvrdí.

Následně uvedli, že takový typ spoření je spojen s významným rizikem podvodu, krádeže či ztráty kryptoaktiv. Odvolali se také na prohlášení ministerstva práce USA, které v březnu varovalo, že jakékoli významné kryptoinvestice v rámci důchodových účtů sponzorovaných společností musí přitáhnout právní pozornost. Úřad také poukázal na rizika spojená s vysokou volatilitou kryptoměn a spekulativním chováním investorů.

,,Zkratka investování do kryptoměn je riskantní a spekulativní hazard a obáváme se, že Fidelity podstupuje tato rizika s miliony Američanů a jejich důchodovými spořeními,“ napsaly senátorky, které v dopise vyzvaly vedení Fidelity, aby se k němu vyjádřilo do 18. května.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.