Connect with us

Nezaradené

Pompliano se naváží do digitálního eura a říká, že to není Bitcoin

Zveřejněno

Digitální euro
Pixabay.com

Jedním z výrazných propagátorů Bitcoinu je bezesporu populární podnikatel a investor Anthony Pompliano, který se podělil o svůj názor na digitální euro, které zkritizoval, když řekl, že nebude decentralizované a ani nezpůsobí převrat v měnové politice.

Mnoho států se zabývá myšlenkou na vývoj svých vlastních digitálních měn a minulý týden vydala své oznámení také Evropská centrální banka (ECB), ve kterém uvedla, že začala zkoumat digitální euro. Ještě se však nedohodli na jeho konkrétní implementaci.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„V červenci 2021 jsme se rozhodli zahájit projekt digitálního eura. To neznamená, že nutně vydáme digitální euro, ale že se připravíme na jeho možné vydání.“

Mnoho odborníků a osobností, včetně Pompliana, však tvrdí, že digitální měny centrálních bank jsou nutností. Proto také panují obavy ohledně toho, jestli se jednotlivé státy budou snažit kryptoměny potlačovat, protože by se staly jejich přímou konkurencí. A pokud se podíváme na události posledních měsíců, je docela možné, že tvrdý zákrok proti nim byl už spuštěn.

Digitální euro pod vedením ECB

S obrovským rozvojem kryptoměn je přirozené, že státy chtějí přizpůsobit vývoj peněz digitálnímu věku. A CBDC mají určitě taky řadu výhod, jako větší bezpečnost a důvěryhodnost při jejich využívání.

„V této nové éře by digitální euro zaručilo, že občané v eurozóně mohou udržovat nenákladný přístup k jednoduchým, všeobecně přijímaným, bezpečným a důvěryhodným platebním prostředkům.“

Důležitou informací je také fakt, že ECB nehodlá rušit hotovost a chce provozovat digitální euro jako její doplněk. To by se však časem mohlo změnit. Navíc tvrdí, že digitální euro přidá finanční stabilitu a zvýší měnovou suverenitu, protože sníží závislost na jiných digitálních platebních metodách.

Nejpodstatnějším tématem debat ohledně CBDC je finanční soukromí nebo jeho nedostatek v centrálně řízeném systému. ECB se však snažila lidi uklidnit tím, že pro ně je nejvyšší prioritou soukromí. Jakým způsobem bude toto soukromí zaručeno však ukáže až čas.

CBDC jako špatná napodobenina Bitcoinu

Jenže CBDC jsou přesným opakem kryptoměn jako je Bitcoin, navzdory tvrzení úřadů. Alespoň to tvrdí v reakci na plány ECB Pompliano.

„Problém je v tom, že když mluví o digitálním euru, vždy se rádi nosí v kabátech skutečných kryptoměn, jako je Bitcoin, že? Vždy ho chtějí prezentovat, jako by mělo být decentralizované, nebo by mělo mít nějakou výhodu.“

Pompliano si také nemyslí, že by CBDC měly ohlašovat příchod nové éry měnového osvícení. Přiklání se k tomu, že to bude naopak pokračovat ve stejných kolejích, co se týká neuvážené měnové politiky, akorát s novým „tvarovatelným faktorem“.

„Měnová politika se nemění. Stále budou vytvářet biliony dolarů, budou stále devalvovat měnu, budou stále manipulovat s úrokovými sazbami atd. Jen mění technologický tvarovatelný faktor.“

Pokud jde o finanční soukromí, Pompliano rozšiřuje argument o systém kontroly, kde vlády mohou určit, kdy a kde mohou uživatelé utrácet peníze. To považuje za děsivou vyhlídku.

„V Číně, kde je autoritativnější vláda, oh dneska jste nenachodili dost, proto si nemůžete vzít taxi ani Uber. Že jo? Co se stane, když budeme mít tuto plnou vládní schopnost dohlížení? Je to pekelně strašidelné.“

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.