Connect with us

Analýzy

Problémy na blockchainu Solana (SOL) přetrvávají

Zveřejněno

Solana
Solana

V dnešní analýze se ve spolupráci s Crypto Kingdom podíváme na kryptoměnu Solana. Rozebereme si tak současnou situaci jak na ceně, tak přímo na síti a ekosystému jako takových.

Solanu jsme rozebírali již v únoru. Poslední rozbor najdete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Další zastavení blockchainu Solana

Už v poslední analýze jsme bohužel museli řešit nepříjemnou situaci na Solaně. Načasování tentokrát přišlo podobně, kdy se cca před 14 dny síť Solany z důvodu přetížení zase úplně zastavila. Restartovat ji a spustit dostatečné množství validátorů tentokrát trvalo cca 7 hodin, což je stále rozhodně moc dlouho na to, aby nám síť dala dostatečnou jistotu.

Zase se poté stala situace podobná posledním, kdy síť přetížilo spuštění několika snipe botů, kteří se na síti snažili provádět až miliony transakcí za vteřinu. Ani tentokrát ji ale tedy Solana nezvládla. Pozitivní na situaci však je to, že tým konečně začal dávat do provozu první zajímavá řešení.

Ty jsou sice v současnosti stále ještě ve fázi návrhů, ale značí první záblesky na lepší časy na Solaně. Konkrétně se jedná o např. prioritizaci určitých transakcí, aby síť mohla i při zahlcení fungovat, či o přiblížení k aukčnímu systému na poplatcích. Ten by zde sice nefungoval jako na Ethereu, ale stále by umožnil určitou možnost prioritizace transakce. Otázkou je poté, jak vysoké poplatky by při zahlcení na síti byly. Stále se však jedná o výrazně lepší možnost, než úplný restart sítě.

Další integrace sítě

I přes problémy s fungováním blockchainu však ekosystém dále expanduje a v minulých měsících jsme mohli vidět další integrace Solany do známých produktů a aplikací. Mimo to byli v hodnocení vývojářské aktivity na GitHubu vývojáři Solany za duben na těch úplně nejvyšších příčkách.

Zajímavé je pak sledovat zejména integrace ze světa nezastupitelných tokenů (NFTs). Ty jsou oblastí, díky které Solana v posledních měsících rozhodně odnesla značnou pozornost. Z integrací pak za zmínku stojí rozhodně hlavně spuštění Solana NFTs na nejznámějším NFT tržišti OpenSea. Mimo to se ale také spekuluje nad tím, že Instagram spustí NFTs přímo na své platformě a jedněmi z těch podporovaných budou právě ty na síti Solana.

Mimo to jsme mohli sledovat také integraci do prohlížeče Opera či do peněženky Coinbase Wallet a mnoho dalších.

Budeme nakupovat Solana (SOL)?

V současnosti v Crypto Kingdom stále sledujeme, jak se bude vyvíjet situace na trhu kryptoměnovém i těch tradičních. Za pravděpodobný očekáváme přechod do fáze kapitulace, která ještě aktuálně dle našeho nenastala. V tu chvíli bychom nákupy v poklesu chytaly padající nůž, což může být v současném sentimentu na trhu velkým rizikem. Další možností je tak počkat na technické otočení trhu. Z potenciálně zajímavých úrovní k nákupu bychom ale zmínili 40 USD. Kritickou je také hranice 20 USD, která by znamenala vymazání celého runu z minulého roku.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.