Connect with us

Bitcoin Cash

Proč ještě nebylo Bitcoin ETF schváleno? Představitel VanEck dal SEC z části za pravdu

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Vedoucí oddělení digitálních aktiv společnosti VanEck Will Peck se domnívá, že SEC nakonec dospěje do bodu, kdy schválí spotové Bitcoin ETF, ale naznačil, že důvody, pro které SEC všechny předchozí žádosti zamítla, byly určitým způsobem oprávněné.

Zatímco v Kanadě, Austrálii či Brazílii je spuštěno již několik Bitcoin ETF, které umožňují snadnou a regulovanou expozici vůči BTC, aniž by musel investor tyto bitcoiny držet na vlastních privátních peněženkách, ve Spojených státech amerických Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) všechny žádosti o tento investiční produkt, a byly jich desítky, zamítla.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ve většině případů SEC uvedla, že Bitcoin ETF nepovoluje pro riziko manipulace ceny BTC.

Will Peck během rozhovoru pro Cointelegraph na konferenci Converge22 v San Francisku naznačil, že v této věci má SEC částečně pravdu. ,,Důvody, které SEC uvedla, se skutečně týkají potenciálu pro manipulaci s trhem – že obchodování s bitcoiny neprobíhá na regulovaných místech… Zejména v minulosti zde byly různé otazníky ohledně poskytovatelů custody služeb, ohledně schopností kvalifikovaných custodianů, či ohledně bank, které poskytovaly správu kryptoaktiv jménem registrované firmy…”

Zástupce VanEck, společnosti, která u SEC také neuspěla se žádostí o Bitcoin ETF, si však myslí, že SEC nakonec spotové ETF na Bitcoin schválí, protože v kryptosektoru se dějí pokroky. Jeho firma k tomu chce přispět aktivní komunikací se SEC, která údajně intenzivně probíhá i v současnosti.

Volí tak jinou strategii než firma Grayscale, která stojí za investičním produktem GBTC, který chtěla konvertovat na Bitcoin ETF. Ta totiž po zamítnutí její žádosti SEC zažalovala, protože její rozhodnutí nepovažuje za správné a nevidí důvod k zamítnutí. Odborníci na danou problematiku předpokládají, že tento spor může trvat klidně i dva roky.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.