Connect with us

Bitcoin

Proč Twitter a další instituce nechtějí investovat do Bitcoinu?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Finanční ředitel Twitteru (CFO) Ned Segal v rozhovoru pro Wall Street Journal vysvětlil, proč Twitter dosud neinvestoval do kryptoměn ačkoli podnikl několik kroků podporujících jejich adopci.

CFO Twitteru Ned Segal v interview pro Wall Street Journal konstatoval, že investování do kryptoměn aktuálně nemá smysl, protože trh s kryptoměnami je extrémně volatilní a chybí mu jasná účetní pravidla. Z tohoto důvodu Twitter ke koupi bitcoinů či jiných digitálních aktiv nepřistoupil navzdory skutečnosti, že zakladatel a generální ředitel této sociální sítě Jack Dorsey je přesvědčený+ bitcoinový maximalista.

,,Museli bychom změnit naši investiční politiku a rozhodnout se vlastnit aktiva, která jsou volatilnější. Twitter však upřednostňuje držení méně volatilních aktiv, než jsou cenné papíry,” řekl Segal pro WSJ.

Finanční ředitel Twitteru také naznačil, že tyto důvody mohou odrazovat od investice do Bitcoinu i další velké firmy. Souhlasil s tím, že zejména finanční ředitelé mají z takových investic oprávněně obavy.

,,Nedostatek specifických účetních pravidel pro tato aktiva také komplikuje práci CFO (finančních ředitelů). Velké americké korporace v posledních měsících naléhaly na Radu pro finanční účetní standardy, aby napsala pravidla, jak mají zacházet s krypto aktivy,” naznačuje důvody, které odrazují instituce kupovat kryptoměny, Wall Street Journal.

Twitter přesto vidí v kryptoměnách velké příležitosti, což potvrdil i konkrétními iniciativami:

Zatímco Twitter minimálně podle jeho CFO investici do Bitcoinu zatím nezvažuje, druhá firma Jacka Dorseyho Square je třetím největším institucionálním držitelem BTC v kategorii veřejně obchodovaných společností (8027 BTC), což nepřímo Twitteru naznačuje, že investice do BTC je účetně realizovatelná.

Square je aktivnější, podpoří i Taproot

Square mimo jiné pracuje na více bitcoinových řešeních od vývoje hardwarové peněženky pro Bitcoin, decentralizované BTC burzy až po softwarové a hardwarové řešení pro jednoduchou domácí těžbu BTC. Square také ve spolupráci s firmou Blockstream rozbíhá iniciativu vedoucí k zelené těžbě BTC pomocí solárních panelů. Své know-how chtějí následně společně posunout ostatním těžařům.

Firma Square tento týden také potvrdila, že již od 1. prosince bude skrze svoji aplikaci Cash App umožňovat bitcoinové transakce využitím Taprootu, nejvýznamnější aktualizace Bitcoinu za poslední 4 roky, která posouvá Bitcoin vpřed ve škálování, soukromí a také v potenciálním využití smart kontraktů. To také ladí s představami Jacka Dorseyho, který už naznačil, že by rád budoval na Bitcoinu DeFi řešení.

Zdroj: Twitter, nasdaq.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.