Connect with us

Bitcoin

Ředitel Fidelity Jurrien Timmer: Bitcoin dosáhne $100 000 přibližně za dva roky

Zveřejněno

Bitcoin růst
Pixabay.com

Jurrien Timmer – ředitel společnosti Fidelity – věří, že cena Bitcoinu by do roku 2023 mohla dosáhnout $100 000. Předvedl tak hluboké nepochopení Bitcoinu a jeho skutečného potenciálu na kanále CNBC.

Timmer: Cena BTC je na pokraji exploze

Na první pohled o této předpovědi mohou mnozí, včetně některých analytiků, stále pochybovat, zvláště když se vezmou v úvahu hlavní překážky, kterými Bitcoin v posledních měsících prošel. Po zprávách, že Elon Musk ruší své rozhodnutí umožnit zákazníkům platit za vozidla Tesly v Bitcoinu a že Čína vyhazuje ze země všechny své krypto těžaře, cena coinu dramaticky klesla. Na krátkou dobu se měna obchodovala pod hranicí $30 000 – což je více než 50% pokles oproti stavu v polovině dubna ($64 000).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Současně měna za posledních několik týdnů prošla rallye, kdy po nějaké době konečně překonala hranici $40 000 a vzrostla na necelých $63 000. Jedná se tak o zisk téměř $23 000 za relativně krátkou dobu a opět se nám tak dostává důkaz rostoucí odolnosti Bitcoinu. Není nic, čeho by kryptoměna nebyla schopná. Viděli jsme to na vlastní kůži a bez ohledu na to, jak moc se zdá, že klesá, Bitcoin se opět dokázal zotavit prakticky okamžitě.

Když tedy vezmeme v úvahu skutečnost, že rok 2023 je ještě dva roky daleko a Bitcoin je nyní nad $60 000, tak $100 000 do konce tohoto roku se nezdá příliš vzdáleným cílem. Naopak, tato zásadní hranice je na dosah ruky. V rozhovoru Timmer řekl:

„Tato rallye přišla s malými fanfárami a nezdá se, že by byla poháněna pronásledovateli dynamiky vývoje. Procento coinů držených krátkodobými „turisty“ se snížilo na pouhých 15 procent. To mi říká, že by tu mohl být prostor pro růst, pokud by se tito pronásledovatelé přidali.“

Dále zmínil, že v minulosti mnohokrát cena Bitcoinu dosáhla dna, pouze když počet krátkodobých držitelů Bitcoinu klesl na zhruba 30 %. Timmer říká, že od té doby se věci razantně zlepšily, všiml si také několika korelací mezi cenou Bitcoinu a cenou zlata, a dále naznačil, že aktivum jde jednoduše ve šlépějích drahých kovů.

Když byl Timmer dotázán na vztah Bitcoinu se zlatem, řekl, že navzdory rozdílům se oba kovy doplňují. Ředitel Fidelity tak uznává nadřazenost Bitcoinu, ale neuvědomuje si, že přední kryptoměna přirozeně nahradí podřadné úložiště hodnoty, kterým je zlato.

Je přesvědčen, že Bitcoin si udrží své místo a že na jeho trhu neexistuje bublina, jak naznačuje mnoho dalších analytiků. Timmer vysvětluje:

„Jde o docela udržitelný vývoj a není to bublina, která by měla prasknout.“

Bitcoin nebude stát dolaru v cestě

Ale možná je Timmerova krátkozrakost jasněji demonstrována jeho myšlenkami na dynamiku dolaru a Bitcoinu.

Je si totiž jist, že růst Bitcoinu nebude mít vliv na zdraví amerického dolaru, jak se zdá, že mnoho regulátorů v Kongresu věří. K tomu poznamenal:

„Opravdu si nemyslím, že Bitcoin ohrožuje dolar nebo stav rezerv dolaru. Předpověď hodnoty Bitcoinu je, že v konečném důsledku kráčí od pouhého uchovatele hodnoty také k prostředku směny, což závisí na vývoji druhých vrstev, které se právě budují.“

Většina analytiků se shoduje, že Bitcoin překoná hranici $100 000 do konce tohoto roku, ne až příštího. Takový vývoj by byl pro trhy spíše zklamáním. Vzhledem k síle, jakou Bitcoin prokázal, se Timmereova předpověď jeví jako příliš při zemi a odtržená od reality, což je zapříčiněno jeho neporozuměním Bitcoinu. Timmer svou opatrnost ostatně sám přiznal, když řekl, že „jde opravdu jen o konzervativní odhad založený na průniku mého modelu nabídky s modelem poptávky.“

Zdroj. 1. dailyhodl.com, 2. coinjournal.net, 3. finance.yahoo.com 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.