Connect with us

Kryptoměny

Ruská centrální banka podpoří využití kryptoměn pro mezinárodní platby

Zveřejněno

Rusi
Zdroj: Pixabay.com

Ruská centrální banka Bank of Russia měla přehodnotit svůj přístup ke kryptoměnám, pokud jde o jejich využití při mezinárodních platbách. Vyplývá to z informací ruské tiskové agentury TASS.

Náměstek ministerstva financí ruské federace Alexej Moiseev měl podle TASS uvést, že Bank of Russia společně s ministerstvem financí pracují na tom, aby byly kryptoměny brzy legalizovány v Rusku na přeshraniční platby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ruská centrální banka byla původně proti používání kryptoměn, protože chtěla chránit ruský rubl jako jediné zákonné platidlo v zemi. Její postoj se však po ruské invazi na Ukrajinu postupně mění, jelikož musí zohledňovat západní sankce, které vyčerpávají ruskou ekonomiku.

Snad nejvýraznějším signálem bylo vyjádření její guvernérky Elviry Nabiullinové, která přiznala, že kryptoměny mohou mít své využití při přeshraničních platbách, ale neměly by se dostat do domácího finančního systému Ruska.

Moiseev dodal, že současná legislativa je pro používání kryptoměn v přeshraničních platbách příliš „rigidní“ a proto je nutné podniknout kroky, které jasně takové využití kryptoměn legalizují.

Kroky Ruska mohly být inspirovány nedávným krokem Íránu, kdysi nejsankciovanější země na světě, začít používat kryptoměny v mezinárodním styku jako platidlo. Nyní se zdá, že Rusko, které v tomto neprestižním žebříčku Írán po začátku války předběhlo, se jím inspiruje.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.