Connect with us

Bitcoin

Ruské firmy mohou používat při mezinárodním obchodu kryptoměny, naznačil Čebeskov

Zveřejněno

Bitcoin Rusko
Zdroj: Unsplash.com

Ivan Čebeskov z ruského Ministerstva financí naznačil, že ruští podnikatelé budou mít volnější ruce při používání kryptoměn v rámci mezinárodního platebního styku.

Po vypuknutí války na Ukrajině a následných sankcích vůči ruskému agresorovi (především ze strany západních zemí) hledá Rusko způsoby, jak může pokračovat v operacích v rámci mezinárodního obchodu, přičemž jedním z možných řešení je použít k tomu decentralizované kryptoměny. Zatímco před válkou by se zdála tato alternativa jako nereálná, v posledních týdnech ruské úřady a politici tuto možnost nevylučují a skepse se dokonce vytrácí i ze strany ruské centrální banky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nejnověji se k tomuto tématu vyjádřil v pondělí šéf oddělení finanční politiky Ministerstva financí Ivan Čebeskov, který během kulatého stolu Mezinárodní obchodní komory Ruska v Moskvě řekl: ,,Není úplně jasné, jak by se to mělo regulovat, a proto dáváme firmám možnost platit s kryptoměnami. Pokud jde o to, jaké kryptoměny budou používat, jak budou vyjednávat s protistranami a se kterými zeměmi to bude fungovat – to vše necháme pro podnikatele.”

Čebeskov jakoby jinými slovy vzkázal ruským firmám, že pokud je to nutné, mohou použít na platby v rámci mezinárodního obchodu i kryptoměny a to podle jejich vlastního uvážení.

Tyto pokyny jsou podle všeho jen dočasné, dokud Rusko nevypracuje komplexnější regulační rámec, který by pojednával o tom, co se s kryptoměnami v mezinárodním styku smí a co ne. Dohlíží na něj i ruský premiér Michail Mišustin, který 13. září nařídil Ministerstvu financí, Centrální bance, Federální finanční monitorovací službě a FSB, aby do 19. prosince přišli se společným řešením, jak zapojit kryptoměny do legislativy při mezinárodním zúčtování.

Kryptoměny v rámci mezinárodního styku začal využívat i Írán, který mohl být v této věci pro Rusko inspirací. Zajímavé je, že až do války na Ukrajině byl Írán nejsankciovanější zemí na světě, ale v tomto žebříčku ho předběhlo právě Rusko.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.