Connect with us

Legislativa

Šéf britské zpravodajské služby má obavy z používání digitálního renminbi Číny ke kontrole globálních transakcí

Zveřejněno

Čínský Juan
Pixabay.com

Šéf Vládního komunikačního ústředí (GCHQ), jedné ze tří velkých zpravodajských agentur ve Spojeném království, vyjádřil obavy ohledně Číny a jejího digitálního renminbi. Sir Jeremy Fleming uvedl, že již existující čínská digitální měna centrální banky (CBDC) by mohla být použita ke sběru informací od uživatelů a hypoteticky ke kontrole a filtrování globálních transakcí.

Spojené království se obává čínského pokroku v CBDC

Šéf vládního komunikačního ústředí (GCHQ), jedné z největších zpravodajských agentur ve Spojeném království, varoval před možnými negativními dopady na globální transakce související s přijetím digitálního renminbi. Sir Jeremy Fleming uvedl, že pokud by se měna rozšířila do dalších zemí a ostatní hráči ji používali jako místní, mohlo by to mít špatný vliv na zdraví finančního systému. Fleming prohlásil:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Pokud bude špatně implementována, dává nepřátelskému státu možnost sledovat transakce. Dává jim to schopnost… mít možnost vykonávat kontrolu nad tím, co se v těchto digitálních měnách děje.“

GCHQ má odpovědnost za zabezpečení informací o Spojeném království a koordinaci kybernetické obrany země v případě útoku.

Čína postupuje vpřed

Fleming dále vysvětlil, že Čína propaguje svou renminbi digitální peněženku jako jednu z platebních alternativ pro příští zimní olympijské hry v Pekingu, a to jak pro domácí obyvatele, tak pro cizince. To může přimět cizince, aby si nainstalovali a používali digitální peněženku pro renminbi k placení za zboží a služby během akce.

Obavy, které Fleming sdílel, jsou výsledkem vývoje a pokroku, který Čína v posledních letech v oblasti digitální měny udělala. Zatímco některé země napsaly podrobné eseje o spuštění digitální měny centrální banky a jiné tak již učinily, žádná země stále nezavedla tak pokročilý pilotní projekt jako Čína. Fleming zdůraznil:

„Čína získala náskok… investuje velmi masivně, otevřeně i skrytě, a to proto, že začíná uplatňovat skutečný vliv na způsob, jakým budou pravidla provozu fungovat v technologickém a digitálním kontextu. Musíme vymyslet, jaká je na to všechno naše reakce.“

Stále chybí rámec pro globální správu těchto druhů měn a Peking neprojevil úmysly spolupracovat s jinými zeměmi, pokud jde o tuto otázku. Fleming však poznamenal důležitost otevřeného obchodu a spolupráce mezi oběma národy.

Zdroj: 1. blockchaintimes.news, 2. thecoinrepublic.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.