Connect with us

Bitcoin

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Měli byste, dokáže totiž indikovat možný směr trhu!

Zveřejněno

šachy
Zdroj: Pexels.com

Na světě existuje řada různých indikátorů, které mají za cíl přibližovat aktuální stav trhu a predikovat možný pohyb a jeho směr. Jedním z vhodných indikátorů v oblasti kryptoměn je Bitcoin Funding Rate, který dokáže poměrně úspěšně předpovědět budoucí pohyby a směr trhu!

Bitcoin Funding Rate

Analytici z platformy CryptoQuant více přiblížili, jak funguje ukazatel Bitcoin Funding Rate. Jak ukazují data z historie, zdá se, že 72-hodinová verze tohoto indikátoru byla účinná při poukazování na vrcholy (maxima) a spodky (minima) na trhu s kryptoměnami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Funding Rate“ je pravidelná platba, kterou musí mezi sebou provádět obchodníci na futures trhu v případě otevřené pozice – ať už long nebo short. Když je hodnota této metriky záporná, znamená to, že short pozice platí prémii za longy, aby si udrželi své pozice. Takové hodnoty také ukazují, že na futures trhu je momentálně více shortů a většinový sentiment je bearish – tedy ne moc pozitivní. Na druhé straně kladné hodnoty indikátoru naznačují, že v současnosti dominují long pozice nad shorty. Přirozeně tento trend znamená, že celkový sentiment na trhu s kryptoměnami je rostoucí v konečné fázi nastává tzv. fomo.

Bitcoin Funding Rate

Jak vidíte na obrázku výše, téměř vždy když byly tyto hodnoty vysoké, nastala korekce a „vyhlazení“ tohoto parametru. Je to proto, že investoři stále přidávali long pozice, proto se míra financování zvyšovala. Velké množství likvidací longů může prudce snížit cenu a představuje jakýsi efekt sněhové koule, kdy likvidace pozic spouští další a další likvidace. Tento proces se nazývá „long squeeze“. Zdá se, že tato metrika byla v poslední době stále účinná při indikování vrcholů, jelikož k poslední korekci ceny Bitcoinu došlo právě krátce po nárůstu míry financování. Při indikování lokálního dna trhu je tento indikátor rovněž vhodný. Zejména když jsou hodnoty Funding Rate záporné.

Vhodnou alternativou takového indikátoru je také známý a populární Bitcoin Fear and Greed Index, který zobrazuje aktuální náladu na trhu s kryptoměnami z širšího hlediska, kdy zohledňuje několik faktorů. O tomto indikátoru si můžete přečíst více v tomto článku.

Zdroj: Cryptoquant

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.