Connect with us

Instituce

SpaceX plánuje vypuštění satelitu pro zobrazování billboardů ve vesmíru

Zveřejněno

Satelit SpaceX
Pixabay.com

Reklamy na nás působí na každém kroku a ovlivňují naše rozhodnutí, ať už si to sami přejeme nebo ne. Co se však stane, když spojíte reklamu s jednou z nejambicióznějších inovátorských společností v technologickém oboru? Stanete se svědky zrození nových technologických nápadů budoucnosti.

Jednu takovou myšlenku právě plánuje vesmír dobývající společnost SpaceX, která se spojila s Kanadskou výzkumnou a vývojovou firmou Geometric Energy Corporation (GEC), aby do vesmíru vypustila ohromující digitální billboard. Spuštění je plánováno na začátek roku 2022. Kdokoliv si tak bude moci zaplatit reklamu doslova přímo ve vesmíru a zaplatit za ni také kryptoměnami.

CubeSat bude zobrazovat reklamy a umělecká díla na svém pixelovém displeji

Spoluzakladatel a generální ředitel GEC Samuel Reid řekl Business Insideru, že GEC pozoroval SpaceX ohledně tohoto nápadu už od roku 2018 a nyní se jim konečně podařilo s nimi začít domlouvat podmínky spolupráce. Jak Reid tvrdí, satelit nese název CubeSat, momentálně je ve výstavbě a až bude dokončen, jedna jeho strana bude obsahovat pixelový displej, na kterém poběží reklamy, loga, ale i umělecká díla.

SpaceX využije pro vynesení CubeSatu na oběžnou dráhu svou raketu Falcon 9, která poté zamíří na Měsíc. Po dosazení na oběžnou dráhu bude nasazená selfie tyč streamovat veškerý obsah z pixelového displeje, jehož obsah tak bude přenášen na Youtube nebo Twitch až na Zemi.

Pro určení barvy a umístění každého pixelu na displeji CubeSatu si budou muset jednotlivci nebo organizace zakoupit k tomu určené tokeny.

Inzerenti si budou moci zakoupit tokeny ke konfiguraci pixelů

Těchto tokenů bude pro inzerenty na výběr z pěti různých variant, kterými budou Beta pro souřadnici X, Rhoe pro souřadnici Y, Gamma pro jas, Kappa pro barvu a XI pro určení doby, po kterou budou tato nastavení platná. Beta a Rhoe tedy určují umístění pixelů, zatímco Gamma a Kappa určují, jakou budou mít tyto pixely podobu.

Zájemci budou tyto tokeny mít možnost od začátku zakoupit pomocí Etherea s tím, že do budoucna se plánuje zavést také platby v Dogecoinu. Další podrobnosti jako rozlišení displeje nebo jeho hustota pixelů zatím nejsou známy. Stejně tak Reid neprozradil náklady na vývoj CubeSatu, ani na konfiguraci každého pixelu na něm.

Změnil Musk ke kryptoměnovým platbám svůj postoj?

Přestože SpaceX by mohl spolupracovat pouze na spuštění CubeSatu, je zvláštní, že na začátku letošního roku Musk přerušil platby kryptoměnami pro vozy Tesla kvůli obavám o životní prostředí. Nyní u nového satelitu jeho společnosti zdá se platby kryptoměnami nevadí. Bude zajímavé sledovat, jestli změnil svůj názor.

Reid pro Business Insider řekl: „Snažím se dosáhnout něčeho, co může demokratizovat přístup do vesmíru a umožnit decentralizovanou účast. Doufejme, že lidé snad nebudou mrhat penězi za něco nevhodného, ​​urážlivého nebo útočného.“

Zdroj: 1. in.news.yahoo.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne