Connect with us

Cardano

Spuštění Sundaeswap na Cardano se blíží. Mohou se však objevit problémy

Zveřejněno

SundaeSwap
Zdroj: Pexels.com

Kryptoměna Cardano (ADA) je mnohými kritiky označována za “ghost chain” jelikož na něm zatím neexistují žádné decentralizované aplikace nebo protokoly, které by byly aktivně využívány. Brzy by se to mohlo změnit spuštěním mainnetu DEX SundaeSwap.

Sundaeswap má za sebou úspěšný veřejný testnet, o který byl u Cardano komunity velký zájem. Autoři nejočekávanější decentralizované burzy budované na tomto blockchainu však předem upozorňují, že po spuštění mainnetu mohou nastat problémy s rychlostí zpracování obchodních příkazů. Dokonce přiznali, že předem nedokážou vyloučit ani několikadenní čekání na realizaci některých obchodů. SundaeSwap Labs se rozhodli na možné problémy po spuštění mainnetu DEX upozornit předem, aby byla komunita Cardano o možných „porodních bolestech“ informována dříve, než se objeví FUD a kritika ze strany konkurence.

Na druhou stranu tyto informace vlévají další pochybnosti do kryptoměny Cardano jako takové. Zdá se, že blockchain, na jehož vývoji pracuje zejména společnost Input Output vedená Charlesem Hoskinsonem, potřebuje výrazně zlepšit parametry své propustnosti. Není proto překvapující, že Hoskinson již několikrát v předchozích týdnech zdůraznil, že prioritou pro Cardano bude v roce 2022 dokončení řešení s názvem Hydra, která by měla posunout škálování tohoto blockchainu na úplně jiný level.

Pokud jde o závěry z testnetu Sundaeswap, během 40minutového zátěžového testu jeden SundaeSwap Scopper provedl 139 odběrů (transakcí, které shromažďují mnoho uživatelských operací), což představuje kolem 3 odběrů za minutu. Je to méně než přibližně 7 odběrů za minutu, které byly evidovány během veřejného testnetu.

Tvůrci Sundaeswap Labs upozorňují, že neumějí přesně předpovědět, jaká bude zátěž DEX v prvním týdnu od ostrého uvedení do provozu. Proto komunitě zdůraznili několik věcí: ,,Ve srovnání s testnetem existují mnohem nižší překážky vstupu. Není nutné komunikovat s faucetem, přepínat peněženku na testnet a tak dále. Existuje větší motivace účastnit se DEX, aby se využila jeho užitečnost se skutečnými finančními prostředky. Existuje však také větší riziko účasti, protože uživatelé jsou vystaveni reálným rizikům ztrát skutečných finančních prostředků prostřednictvím jejich obchodní činnosti. DEX musí sdílet šířku pásma sítě s jinými spuštěnými protokoly, čímž se zvyšuje poptávka po síti.“

Zjednodušeně řečeno developeři Sundaeswap Labs neumí na základě testnetu přesně odhadnout, do jaké míry bude systém běžet resp. lagovat na mainnetu. Vzhledem k obrovské poptávce po SundaeSwap jsou si však vědomi, že může dojít k problémům se škálováním. ,,Příkazy každého budou zpracovány spravedlivě a v pořadí v jakém budou přijaty a vykonatelné. Objednávky bude možné zrušit kdykoli předtím, než je Scooper zpracuje,” vysvětluje SundaeSwap.

Problémy, které se zřejmě objeví v prvních týdnech funkčnosti SundaeSwap, však mají být jen krátkodobého charakteru. ,,Neočekáváme, že tato situace bude trvat donekonečna. Síť nakonec všechno doběhne. IOG implementuje plánovanou řadu vylepšení a vylepšení pro rozšíření kapacity sítě během roku 2022.”

Jinak řečeno i tvůrci SundaeSwap spoléhají, že samotný blockchain Cardano projde v letošním roce významnými aktualizacemi, které zlepší i podmínky pro fungování jejich burzy.

Zdroj: cryptoglobe.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.