Connect with us

Bitcoin

Stovky občanů Salvadoru záhadně přicházejí o Bitcoin z jejich Chivo peněženek

Zveřejněno

Salvador
Pixabay.com

Vzrůstající počet Salvadoranů hledá svůj Bitcoin při poslední ráně o přijetí BTC pro středoamerickou zemi. Uživatelé státem vydané BTC peněženky Chivo údajně v posledních měsících záhadně ztráceli své finanční prostředky a stát zatím odmítá vrhnout více světla na to, co se vlastně děje.

Zavedení zákonného platidla přes všechny překážky

Salvador čelí řadě výzev od doby, kdy jeho autoritářský režim prezidenta Nayiba Bukeleho na BTC akci v Miami oznámil, že se digitální měna stane v jeho zemi zákonným platidlem. Zákon o Bitcoinu, který prošel parlamentem, nařídil, že všechny podniky musí přijímat platby v BTC. Tento zákon se setkal s nepochopením u většiny z 6,5 milionu obyvatel a od jeho zavedení došlo také k řadě nepokojů a protestů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poslední událost je však mnohem znepokojivější než ty předešlé. Obyvatelé tvrdí, že jejich finanční prostředky mizí z jejich peněženek a stát se nijak nesnaží řešit jejich stížnosti nebo dokonce vysvětlit, co se děje.

Zpráva týdeníku pro vědu a techniku New Scientist ​​odhalila mizení finančních prostředků, které jako první vynesl na světlo uživatel Twitteru pod pseudonymem El Comisionado.

Salvadořan prozradil, že po zmizení jeho vlastních prostředků z Chivo peněženky se vydal hledat další s podobnými stížnostmi a našel jich několik desítek. Z lidí, které našel, souhrnná částka, o které tvrdí, že ji ztratili, přesahuje $96 000. Některé ztracené prostředky činily pouhých $61, zatímco jiné měly hodnotu tisíců dolarů.

Jeden z obyvatel Salvadoru, Luis Guardado, se obrátil přímo na prezidenta s laserovýma očima a uvedl: „Na peněžence je bezpečnostní díra, ve které mizely peníze a transakce. Žádná technická podpora a jen zbytečné hovory, kde jsou moje peníze?“

Bukele mlčí

Bukele se vždy rychle obracel na Twitter, aby mluvil o zjevném úspěchu svého průkopnického experimentu s BTC. O zmizení finančních prostředků však podezřele mlčí, i když se na něj obyvatelé přímo odvolávali na sociálních sítích. Na druhou stranu to není překvapením, vzhledem k jeho dosavadnímu přístupu, kdy vždy trval na své cestě směrem k Bitcoinu. To mělo své nesporné výhody, mimo jiné v rychlosti, s jakou daný zákon dokázal prosadit, ale jeho odhodlání se také neobešlo bez kontroverzních kroků, kdy například jednou přivedl do parlamentu těžce ozbrojenou armádu, aby prosadila jeho zákon, který zákonodárci odmítli.

El Comisionado odhalil, že mizení finančních prostředků trvá již několik měsíců, a řekl New Scientist: „Vláda neodpověděla ani neuznala svoje chyby. Je to jedna z věcí, kterou lidé požadují, aby reagovali na jejich stížnosti. Mnozí čekali několik měsíců na odpověď, než dostali peníze zpět.“

Je nepravděpodobné, že by Bukele jakkoli ustoupil od svého cíle udělat ze Salvadoru BTC zemi, bez ohledu na to, jaké špatné dopady to může mít na obyvatele. Zákon o Bitcoinu již značně ovlivnil schopnost země přitahovat finanční prostředky od globálních investorů, přičemž ceny státních dluhopisů nadále klesají. V listopadu dosáhly rekordního minima, když Mezinárodní měnový fond vyzval Bukeleho, aby zrušil zákon, jinak bude riskovat, že se ekonomika jeho země sesype.

Bukeleho odpovědí bylo zdvojnásobení úsilí o jeho vysněném snu. Před měsícem oznámil, že buduje Bitcoinové město, které bude stát zemi $16,5 miliardy. Projekt odstartuje Bitcoinový dluhopis ve výši $1 miliardy, přičemž polovina částky půjde městu a polovina této částky bude ukládána na pět let. A není překvapením, že dluhopisy spravují dvě z největších BTC firem – Blockstream a mateřská společnost Tetheru iFinex.

Jak Bukele získává mezi Bitcoinu přátelsky naladěnými lidmi velkou popularitu, obyčejní obyvatelé pociťují dopady zbrkle naplánovaného a rychle uskutečněného zákona o BTC.

Mou duši bolí, když vidím, jak tomu Bitcoinoví maximalisté po celém světě fandí, protože pokud by se skutečně posadili a přečetli si zákon a předpisy, zjistili by, že je to v naprostém protikladu ke všemu, co hlásají,“ řekl Decryptu Daniel Roberts, jeden z obyvatel země.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coindesk.com,

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.