Connect with us

Bitcoin

Těžaři kryptoměn mají podíl na 2% roční spotřeby ruské energie

Zveřejněno

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruská vláda odhaduje, že těžaři kryptoměn spotřebují ročně přibližně 2% celkové ruské energie. Těžba kryptoměn v Rusku přitom spadá do jakési šedé zóny, což znamená, že není oficiálně zakázána, ale nespadá do působnosti žádného zákona, což může být pro budoucnost tohoto průmyslu rizikové.

Podíl spotřeby energie při těžbě kryptoměn podle ruské vlády převýšil zemědělský sektor, což nahrává dalšímu úsilí o brzkou finalizaci regulačního rámce pro tento sektor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Víte, jak výrazně se těžba kryptoměn podílí na celkové mapě výroby energie v naší zemi? Je to z více než 2%. To je víc, než náklady na zemědělství. Nemůžeme jednat jinak, než uznat těžbu v tomto smyslu jako průmyslovou činnost nebo průmysl,“ konstatoval Vasilij Shpak, náměstek ruského ministerstva obchodu a průmyslu.

Výzvy k regulaci odvětví těžby BTC a jiných kryptoměn v Rusku přicházejí jen pár dny poté, co ruští zákonodárci představili aktualizovanou verzi zákona o těžbě kryptoměn. Ta odstranila dva pododdíly – povinnost provozovatelů těžby připojit se do zvláštního registru a jednoletou daňovou amnestii resp. daňové prázdniny, pro ty, kteří tak učiní.

Centrální banka chce těžbu stále zakázat

Zatímco ministerstvo financí a obecně ruská vláda se staví k tématu těžby kryptomen zdá se pozitivně a vnímá tento průmysl jako sektor, který by mohl přilít do státního rozpočtu další kapitál, ruská centrální banka stále trvá na zákazu těžby. Zajímavé však je, že už mění názor pokud jde o platby kryptoměnami, což naznačila šéfka ruské centrální banky Elvira Nabiullina. Důvodem je především skutečnost, že kryptoměny by podle ní mohly pomoci Rusku s obcházením sankcí.

Ruští těžaři jsou na 6. místě z pohledu hashrate

Podle nejnovější studie Cambridge University má Rusko podíl na přibližně 4,7% celosvětového hashratu BTC, což ho řadí na 6. příčku. Při předešlé aktualizaci ze závěru roku 2021 bylo na třetí pozici s 11% podílem. Geografické rozpoložení těžby BTC v květnovém vydání ovlivnil zejména čínský „návrat na scénu“, kdežto podle nejnovějších dat má Čína podíl na 21% hashratu, ačkoli těžba BTC v této zemi je oficiálně zakázána.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.