Connect with us

Bitcoin

Těžba bitcoinu (BTC) je opět profitabilnější – od nejnižšího bodu stouply příjmy o 69%

Zveřejněno

bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Po výrazném poklesu ceny Bitcoinu z historických maxim se v předešlých týdnech dostali mnozí těžaři BTC do finančních problémů – museli se totiž rozhodnout, zda budou těžit bitcoiny navzdory tomu, že se jim to aktuálně nevyplatí, nebo minimálně dočasně vypnou těžební stroje.

Skutečnost, že pro některé těžaře byl příjem z těžby BTC v určitém časovém období nižší, než náklady, vedl k tomu, že mineři s horším setupem (vyšší náklady na energie, prostory atd.) těžbu vypnuli a to se následně promítlo i do hashrate, neboli celkové výpočetní síly vynaložené na těžbu BTC. Ten ve druhé polovině července klesl na přibližně 190 EH/s, zatímco měsíc předtím byl na historických maximech přibližně 230 EH/s.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Další údaje z blockchain.com však ukazují, že příjmy z těžby BTC se mezitím odrazily ode dna a opět rostou, což hraje těžařům do karet. Zatímco 13. července totiž činily celkové příjmy těžařů v daný den jen 13,92 milionů dolarů, o měsíc později – 12. srpna, to bylo již 23,488 milionů USD. Od nejnižšího denního příjmu v letošním roce stouply o 69%.

Graf: Odměna pro těžaře při kombinaci ceny vytěžených BTC a transakčních poplatků ukazuje, že příjmy těžařů v posledním měsíci stouply, ale jsou stále výrazně nižší, než v období, kdy byla cena BTC blízko historických maxim. To mnohé těžební firmy motivuje bitcoiny držet a neprodávat – tuto strategii zvolil například Marathon Digital či Hut8, zatímco naopak Core Scientific bitcoiny prodává, aby investoval do další těžební infrastruktury.

Skutečnost, že těžba BTC se opět stává rentabilní, se odrazila také na opětovném růstu hashrate, který posílil za měsíc o zhruba 10% na aktuálních 209 EH/s podle dat blockchain.com. Těžařům mezitím zahráli do karet i klesající ceny těžebních zařízení, které jim umožňují levněji nakoupit potřebný hardware pro těžbu BTC.

Zlepšující se sentiment v průmyslu těžby bitcoinů se odrazil i na růstu cen akcií předních těžebních veřejně obchodovaných firem. Tento týden jsme vás informovali, že akcie Core Scientific, Marathon Digital Holdings, Hut8 a Riot Blockchain stouply za měsíc přibližně o 100%.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.