Connect with us

Bitcoin

Vaše klíče, vaše mince: Co je Trust Wallet?

Zveřejněno

trust wallet
Zdroj: Canva.com, TrustWallet

Kryptoměny uložené na burze nepatří vám. Nejbezpečnější způsob jejich uložení je na vlastní decentralizované kryptoměnové peněžence, ke které máte přístup jen vy sami.

Proč mít vlastní decentralizovanou kryptoměnovou peněženku?

Třeba proto, že nikdy nevíte, zda je vaše burza skutečně spolehlivá a důvěryhodná. Před pár dny zkrachovala jedna z největších krypto burz společnost FTX, u které se ukázalo, že skrytě hospodařila s prostředky uživatelů. Na toto hospodaření neměla oprávnění. Bohužel se ji to vymklo z rukou a došlo k jejímu krachu.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

To neznamená, že by každá burza špatně hospodařila. Jen je nejbezpečnější burzy používat pouze k účelu, ke kterému jsou – pro směnu a obchodování. Prostředky, které chcete dlouhodobě držet, je lepší mít na své vlastní peněžence, ke které nemá přístup nikdo jiný.

Po krachu FTX začaly i některé z největších krypto burz propagovat potřebu vlastní úschovy. Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao 14. listopadu připustil, že držení prostředků na centralizovaných burzách již nebudou nutné, protože investoři se přesunou k self-custodial řešením, jako jsou hardwarové nebo softwarové peněženky.

„Pokud budeme mít způsob, jak umožnit lidem bezpečně a snadno držet vlastní aktiva ve vlastní úschově, aby to mohlo dělat 99 % běžné populace, centralizované burzy nebudou existovat nebo pravděpodobně nebudou muset existovat, což je skvělé,“ řekl generální ředitel největší světové krypto burzy.

Navíc, pokud budete držet prostředky na své vlastní decentralizované krypto peněžence, pak se vyhnete i politickému riziku. Pokud by se jakýkoli jeden stát rozhodl zakázat kryptoměny a zrušit burzy, nebo je znárodnit, pak se to vašich kryptoměn nedotkne.

Jaké jsou nevýhody vlastní správy kryptoměn

Když máte prostředky ve vlastní správě, pak získáváte větší svobodu. A s ní i větší zodpovědnost. O vaše kryptoměny se nebude starat třetí strana, burza, ale vy sami. 

Proto je dobré načíst si informace, které vám pomohou dobře se zorientovat. Nebo si poslechnout vzdělávací videa. Některé burzy mají i své vlastní vzdělávací programy. Jako třeba výše uvedená burza Binance (Odkaz).

Pár základních věcí, které je dobré mít na paměti

Když si zakládáte vlastní decentralizovanou krypto peněženku, tak je potřeba zapsat si 12 nebo 24 slovní heslo (tzv. recovery seed), který slouží k tomu, že když někdy ztratíte svůj mobilní telefon, ve kterém máte svou krypto peněženku, nebo se vám pokazí počítač, na kterém ji máte nainstalovanou, tak o ni nepřijdete. Stačí znovu zadat toto několika slovní heslo. A peněženku si znovu obnovíte.

Nikdy nikomu ho nesdělujte. Neukládejte si údaje nikam do telefonu, do počítače, na internet, do emailu a ani si je nefoťte telefonem. Právě po takových uložištích hackeři jdou nejčastěji. Nejlepší způsob je „po staru“ si svůj seed zapsat ručně a uschovat.

Důležité je také zmínit, že pokud si budete posílat peníze z burzy pryč, nebo zpět na burzu, vždy je potřeba se pořádně podívat přes jakou síť konkrétní kryptoměnu posíláte. Pokud byste posílali přes nevhodnou síť, mohli byste o ni nenávratně přijít. Podobně jako kdybyste vhodili do poštovní schránky dopis se špatnou adresou doručení a dopis by nemohl najít příjemce ani se vrátit zpátky k vám. A tak by navěky bloudil. Ale do toho lze rychle proniknout. 

Dále nikdy nevěřte nikomu, kdo se bude vydávat za technickou podporu burzy na internetu nebo na sociálních sítích. Burzy takou technickou podporu na sociálních sítích nemají a mohli byste naletět podvodníkovi.

Co je to Trust Wallet?

Jedná se o decentralizovanou softwarovou peněženku, která je plně kompatibilní s největší světovou burzou Binance. Kromě Binance je kompatibilní i s jinými burzami a protokoly.

Je možné využívat využívat ji jako aplikaci ve svém mobilu. Nebo jako rozšíření prohlížeče, který používáte k přístupu na internet jak v mobilu, nebo na svém počítači. Tato funkce byla uvedena na trh 14. listopadu. 

Poté, co si na burzách nakoupíte kryptoměny a pošlete si je na Trust Wallet, stanete se plnoprávnými vlastníky svých krypto aktiv.

Jaké jsou výhody Trust Wallet

Decentralizovaných kryptopeněženek je celá řada. Existují softwarové řešení nainstalované jako aplikace na mobilu. Nebo hardwarové řešení, které vypadají podobně jako flashka, kterou si k počítači nebo mobilu připojujete externě k dosažení co nejvyššího stupně bezpečnosti ((napr. Trezor, který doporučujeme nebo Ledger).

Výhodou Trust Wallet oproti konkurenčním řešením (kterým je například MetaMask), je její uživatelská přívětivost a přednastavení některých funkcí už v základu. Odpadá vám tudíž část práce, kterou udělá Trust Wallet za vás.

Automatická detekce sítě umožňuje bezproblémové používání dApps (decentralizované aplikace). To šetří čas a odstraňuje potíže s připojováním k dApps.

Jednotlivé blockchainy obvykle mívají své vlastní peněženky určené právě jen pro daný blockchain. Trust Wallet usiluje o multichainovou podporu. A tak pokud máte rádi například Solanu, tak pravděpodobně oceníte, že je díky multichaionovému přístupu je v Trust Wallet podporovaná.

Trust Wallet podporuje více než 8 milionů různých tokenů a stovky jich má již přednastavených, což přináší méně ručního hledání a přidávání jednolivých tokenů, které jsou běžné u jiných zařízení.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.