Connect with us

Kryptoměny

Velká kryptoměnová společnost ohlásila bankrot – Three Arrows Capital končí!

Zveřejněno

bankrot
Zdroj: Unsplash.com

Kryptoměnová investiční společnost Three Arrows Capital známá také jako 3AC podala v pátek žádost o bankrot. Potvrdilo se tak, že nesprávně řídila své investice během předešlého býčího trhu kryptoměn, ve kterém vsadila na nesprávné koně a přehnaně riskovala.

I když zpráva o bankrotu Three Arrows Capital není neočekávaná, je označována za potupný konec firmy, která 10 let patřila mezi nejprominentnější investiční společnosti v kryptoprostoru a podle analytické platformy Nansen spravovala ještě v březnu kryptoměnová aktiva v hodnotě 10 miliard dolarů, konstatoval portál DeCrypt .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bankrot podle kapitoly 15 umožňuje spolupráci mezi mezinárodními a americkými soudními orgány a obvykle se podává ve snaze ochránit majetek dlužníka. Podán byl několik hodin poté, co firma Voyager Digital pozastavila obchodování a výběry s odkazem na nezaplacené půjčky společnosti 3AC v hod. 646 milionů dolarů.

Three Arrows Capital , resp. 3AC, vznikla v roce 2012 na bedrech zakladatelů Su Zhua a Kylea Daviese. Posloupností let propagovala investice do nejrůznějších kryptoměn a kryptoprojektů včetně Bitcoinu, Ethereum, Solany, Axie Infinity a BlockFi .

Zřejmě osudnou se jí stal kolaps kryptoměny LUNA a s ní spojeného algoritmického stablecoinu UST, v jehož důsledku přišla o 200 milionů dolarů. Pozice 3AC byly následně zlikvidovány na více burzách včetně BitMEX, FTX či Deribit .

Podobný osud jako 3AC zřejmě čeká i Celsius, kryptoměnovou lending platformu, která již před několika týdny zablokovala všem uživatelům možnost výběru jejich kryptoměn.

O víkendu jsme vás informovali i o fámách, podle kterých je v problémech už i burza KuCoin, které prý také lze zrušit možnost výběru kryptoměn. Její CEO Johnny Lyu to však vehementně popřel a tvrdí, že jde o neověřené poplašné zprávy.

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.