Je Bitcoin bublina, která brzy splaskne? John Dalby, který byl dosud finančním ředitelem (CFO) největšího hedgeového fondu na světě Bridgewater Associates, si to určitě nemyslí. Tuto lukrativní pozici totiž vyměnil za stejné místo ve společnosti, která hraje ve světě Bitcoinu stále významnější roli – NYDIG.
Příjezd Johna Dalbyho do NYDIG oznámil její spoluzakladatel a výkonný ředitel Robert Gutmann. ,,Tým NYDIG a osobně i já jsme nesmírně nadšeni, že můžeme Johna přivítat. Jeho laskavost, zvědavost a pokora v kombinaci s jeho zkušenostmi v sektoru finančních služeb jsou pro NYDIG perfektním řešením, protože pokračujeme v budování institucionálních bitcoinových řešení.“
CEO NYDIG uvedl, že o Bitcoin je mezi institucemi stále větší zájem a je velkým úspěchem pro firmu, že dokázali získat důležité místo CFO jednoho z nejbystřejších lidí z finančního sektoru.
NYDIG, který je dceřinou firmou správcovského giganta Stone Ridge, hraje v bitcoinovém sektoru stále významnější roli. Mimo jiné žádá o Bitcoin ETF a je také označen za custodiana žádostí o Bitcoin ETF firmy SkyBridge Capital miliardáře Anthonyho Scaramucciho. Vedle toho provozuje bitcoinové fondy a služby na bezpečnou úschovu Bitcoinu. Jeho služby využívá i bankovní gigant z Wall Street Morgan Stanley, který skrz NYDIG zprostředkovává svým solventním klientům možnost investice do Bitcoinu.
Společnost Bridgewater Associates, kterou Dalby opouští, vznikla již v roce 1975 a postupně se z ní stal největší hedgeový fond na světě. Založil ji slavný investor Ray Dalího, který v předešlých měsících naznačil postupnou změnu názoru na Bitcoin. Zatímco v roce 2020 ho označoval za velmi rizikovou investici, postupně ho začal přirovnávat k depozitáři hodnoty, až prohlásil, že jde o „pekelně zajímavou inovaci“.
Dalí však stále upozorňuje, že největším rizikem pro Bitcoin je, že vůči němu mohou tvrdě zasáhnout vlády. Naznačil dokonce i možnost jeho konfiskace na příkladu neslavného „Executive order 1602“ z roku 1933, kdy nařídil tehdejší prezident USA Franklin Roosvelt vyvlastnění zlata pod hrozbou vysokých pokut a vězení. Běžní Američané v důsledku toho přišli o velké bohatství.
zdroj: cointelegraph.com