Connect with us

Bitcoin

Zachránit krachující kryptofirmy nebo ne? „Kryptomama“ a Bankman-Fried se neshodují

Zveřejněno

otaznik
Zdroj: Pixabay.com

Komisařka Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Hester Peirceová, která je v kryptoměnové komunitě známá také pod přezdívkou „Kryptomama“, protože na rozdíl od jejích kolegů má na kryptoměny pozitivní názor, tvrdí, že není za žádné zásahy do trhu s kryptoměnami, které by mohly uměle zachraňovat krachující projekty.

Hester Peirecová, která dlouhodobě lobuje ve prospěch schválení spotového Bitcoin ETF, řekla v rozhovoru pro magazín Forbes, že krach různých kryptoměn a kryptoměnových platforem, ačkoli je velmi bolestivý, odděluje silné společnosti od slabých, což je podle ní zdravý jev.

,,Když jsou věci na trhu o něco těžší, zjistíte, kdo ve skutečnosti buduje něco, co má šanci vydržet dlouhodobě a co pomine,“ uvedla a dala jasně najevo, že nepodporuje žádné záchranné balíky pro projekty, které špatně řídily své podnikání a nadměrně riskovaly.

,,Kryptoměny nemají záchranný mechanismus. Nechci přijít a říci, že se pokusíme najít způsob, jak vás zachránit, protože k tomu nemáme oprávnění (SEC). Ale i kdybychom měli, nechtěla bych, abychom použili tuto autoritu, opravdu musíme tyto věci nechat dohrát svoji hru.“

Tento komentář přichází v době, kdy se mnoho platforem v kryptoprůmyslu dostává do vážných problémů. Největší kryptoměnová burza Coinbase oznámila významné propouštění 18% zaměstnanců, škrty plánuje také burza Gemini, nuž a na pokraji kolapsu je lending platforma Celsius a investiční fond Three Arrows Capital, přičemž o problémech se spekuluje už i v souvislosti s platformou BlockFi.

Sam Bankman-Fried chce slabší zachraňovat

Zatímco Hester Peirceová tedy razí názor, že tyto firmy musí buď své problémy zvládnout, nebo jednoduše opustit trh, zakladatel kryptoměnové burzy FTX Sam Bankman-Fried, který patří k nejbohatším „mládencům“ v USA, si myslí něco jiného.

Lídr burzy FTX v úterý na Twitteru informoval svých více než 706 900 followerů, že on a jeho burza vloží 250 milionů dolarů do platformy BlockFi prostřednictvím revolvingového úvěru, aby posílily její rozvahu a podpořily ji v náročné situaci.

Stalo se tak jen pár dní poté, co jeho další firma Almeda Research souhlasila s poskytnutím půjčky pro Voyger Digital Ltd. ve výši 200 milionů USDC a „revolvingové úvěrové linky“ ve výši 15 000 bitcoinů (přes 400 milionů dolarů), které mají být použity v případě potřeby k ochraně majetku zákazníků.

Sam Bankman-Fried jinak řečeno razí teorii, že v době krize je třeba pomoci slabším čím se ochrání celý trh, přičemž v rozhovoru pro NPR řekl, že v minulosti takovou pomoc poskytly silnější slabším i v rámci tradičních finančních trhů.

Anthony Scaramucci, zakladatel SkyBridge Capital, následně v rozhovoru pro Bloomberg označil Sama Bankman Frieda za nového „Johna Pierponta Morgana„, bývalého barona z Wall Street, který takovým způsobem zachraňoval systém během bankovní paniky v roce 1907. ,,Zachraňuje trhy s kryptoměny tak jako JP Morgan v krizi v roce 1907,“ prohlásil.

Peirceová ze SEC s tím však nesouhlasí a tvrdí, že tato situace je příležitostí naučit se, jak se trh chová v době stresu. ,,Je to pro nás užitečné. Je to chvíle, kdy se mohou poučít nejen účastníci trhu, ale i regulační orgány, abychom lépe pochopili, jak to celé funguje,“ dodala.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.